Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Odpovědět
Uživatelský avatar
johnyford
Příspěvky: 160
Registrován: 13 pro 2014, 11:44
Bydliště: považská bystrica

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od johnyford » 23 zář 2015, 05:11

a kolko mas teraz kilometrov nabehane? ja mam tiez zelene vstreky,no zatial bez poruchy a tankuejm tomegas v ziline-benzinolky.
OPEL ASTRA J 5.dv 1.4 103 kw LPG 1/2015

Reklama
 

RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od RRR1970 » 23 zář 2015, 07:38

58 000

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od mater » 23 zář 2015, 07:47

No ak mas tie vstreky ktore boli poruchove a existuje nato "daky" dokument { myslim ze tu niekto napisal jeho oznacenie }, tak nieje o com.
RK servis mas za rohom, tam by som zasiel. Do Popradu alebo BB zavolaj. Povedz ze mas problemy s LPG a pravdepodobne su zle vstrekovace. Ak nebudu vediet nic, tak im povedz nech zistia. Zavolas im o dva dni.

Ozaj, a teraz tito ide? alebo to stale blbne? Co robili v ZA? Len diagnostikovali?
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Uživatelský avatar
johnyford
Příspěvky: 160
Registrován: 13 pro 2014, 11:44
Bydliště: považská bystrica

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od johnyford » 24 zář 2015, 15:21

Tak som po servisnej oprave ,výmeny tlakového spinača LPG . zatial auto drží a plyn už pri jazde nevypína ,nový tlakový spinač + práca stálo to kompletne 88eur .servis ZA . no dnes sa mi ráno pri ceste z práce sa stala nejaká nová nemylá porucha .motorom začalo šlbať ,hodilo info servis ,porucha ESP a začala svietit žltá kontrolka motora .odstavil som auto naštartoval znova to isté ,prešiel som asi dva km znovu zastal ,zhasol motor a vybral klúče zo spinacej skrinky a opatovne naštartoval......zrazu všetko išlo bez problémov ,doma som po čase ešte vykonal krátku jazdu .....znovu bez problému auto ide ako hodinky . čo to bolo ??? dúfam že sa to už nevráti.............RRR197O....TAK TOTO CO POPISUJES SA MI DNES RANO STALO...BENZIN OK,PRI PREPNUTI NA PLYN AKO KEBY ISIEL NA 3 VALCE,BEZ VYKONU A PO PREPNUTI NA BENZINE,TO ISTE...A TERAZ TO JE OK...NO TO SOM ZVEDAVY CIM TO BOLO A CI SA TO BUDE OPAKOVAT...
OPEL ASTRA J 5.dv 1.4 103 kw LPG 1/2015

RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od RRR1970 » 24 zář 2015, 16:01

Dnes ráno prvý štart auta po servise v ZA kde nič nenašli . dcéra sedela vzadu a kazal som jej to natáčať to na svoj mobil .ja som zapol LPG ručne ked už bolo auto zohriate ,aby nemusela natáčať dlho a čakať kým sa motor zohreje . po prepnutí motor okamžite stratil otáčky a počas jazdy zdochol . čo je najviac nebezpečnejšie bol som v rýchlosti a na aute mi bez motora mi prestal ístˇposilovač a tam sa nedal ovládať volant .vytlačil som rýchlo spojku a auto naštartoval už na benzín a pokračoval som v jazde. proste auto pri zapínaní plynu a zlyhaní plynu nepreplo spat na benzín . je to velmi nebezpečné ,keby som bol v zákrute a idem rýchlo tak rozbijem auto. docestoval som do MT a tam som išiel na velké parkovisko a skúsil som to znova zapnút , tentoraz motorom šklblo ale vstreky sa uvolnili a motor išiel normálne na LPG . v MT som strávil asi 4 hodiny po naštartovaní auta som nechal plyn v automatike a čakal čo urobí motor ,po prepnutí motor síce začal ísť na LPG ale nepravidelne a trhane a naskákali poruchy žltá ikona motora a porucha esp. vytlačil som spojku a preturoval motor .naštastie sa vstreky uvolnili a docestoval som na plyn normálne domov i ked som počas jazdy zaregistroval asi 3 x trhnutie motorom.
to auto je proste NEBEZPECNE , ak sa vstreky počas jazdy zaseknú ,motor zdochne ,prestáva ísť posilovač a auto je neovladatelné. nerozumiem ešte pred návštevou servisu v ZA ,auto sa pri poruche LPG preplo na benzín a posilovač išiel.teraz už nie.

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od Desirehd » 24 zář 2015, 16:44

Ahoj tak som trochu vedla z prístupu servisu v ZA.Neviem či si kupoval auto u nich,ale v každom prípade ked chces reklamovať tie vstreky ak to robia oni tak šancu máš asi jedine v servise kde si kupoval auto.Ty máš dosť vážne problemy s autom a oni ta pošlu domov ,lebo im to preplo ok? To snád nieje pravda.Preplo to podla mna ok preto, lebo si mal za sebou dosť dlhú trasu a auto sa zrejme spravalo trochu inač.Jednoznačne ti mali navrhnút že si ho tam nechajú na pozorovanie ,alebo sa dohodnúť že kedy by si ho tam mohol nechať.Teraz by som na tvojom mieste sa uistil že som naposledy netankoval plyn od tomegas,len pre pokoj v duši,aj ked podla mna tomegas nemá žiadny zlý plyn.Ja som bol dva krát v Bulharsku a tankoval som LPG v srbsku aj Bulharsku na rôzných čerpačkách a nemal som žiadny problém.Potom máš dve možnosti bud na nich pritlačit trochu tvrdšie že ti vymenili tlakový snímač a že auto ide ešte horšie než skôr.(podla môjho názoru to asi tlakové čidlo nebolo vadné ,len si to už zrejme nepriznajú).Alebo sa vykašlať na nich a zmeniť servis napr.PP,tam chodím aj ja a zatial som celkom spokojný.V najhoršiom prípade skúsiť servis opel v Polsku možno tam maju lepšie znalosti o LPG ved sa montuje do astier v polsku.Napr.Nowy targ.
Opel astra ST 103kw LPG

RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od RRR1970 » 24 zář 2015, 22:24

Na margo servisu v ZA ,musím priznať že mi technik povedal že auto je v poriadku , a nič tam žiaden problém nenašli ,no aby som auto nechal u nich .no nemohol som tak urobiť , pretože som sa musel dostať domov čo je 80 km, nakolko auto potrebujem na cestu do nočnej do práce.odpovedal som že budem musieť kontaktovať servis v RK kde ráno čerstvo z poruchou prídem a uvidia ju, aby mi verili .zatial chcem urobiť nejaké videá správania sa auta po prepnutí na LPG .ale aj tak mi nedá a nerozumiem tomu že v pamati neboli žiadne poruchy?
môj problém má dva stavy , jeden ked auto po prepnutí auto ide ,ale šklbe z motorom a po chvílke prepne na žltú ikonku motora a vyhlási poruchu ESP......a toto by malo byť vidieť v pamati . a druhý už stále stálejší stav keď po prepnutí motor iba stratí otáčky a zdochne .a počas jazdy ho treba znovu naštartovať. to je ten nebezpečný ked sa nedá brzdiť a pohnuť volantom.
rozumiem tomu asi tak ,že ráno pri studenom motore sa vstreky zaseknú a nejdú vôbec spustiť ked to automatika prepne. no po čase keď motor prejde na benzín vela km a je zohriaty , tie vstreky sa vybrovaním motora uvolnia a vtedy sa prepnutie motora na LPG počas niekedy podarí . problémom nastáva znova,další nový štart povedzme po niekolkých hodinách. v tedy to znovu zlyhá. ked už auto nabehne na LPG tak motor ide bez problémov .až pokým niekde nezastanem i keď som niekedy pocítil šklbnutia.

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od Xavier » 24 zář 2015, 22:47

Mechanicka porucha sa nezapise. A chyba motora..teda ikonka sa vymaze aspon na palubovke po cca 10 startoch ak sa chyba neprejavi. Ci ju system ma zapisanu neviem. Ale mal by mat.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
Eisy
Příspěvky: 431
Registrován: 24 úno 2014, 18:45
Bydliště: okr. Malacky

Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od Eisy » 25 zář 2015, 00:14

Ja som prisiel do servisu so svietiacou poruchou na palubaku a diagnostika neukazala ani prd, nic, nula!


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Astra GTC Sport A14NET 103kW
Insignia Cosmo ST A20DTH 118kW 4x4

RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od RRR1970 » 25 zář 2015, 07:19

Dnes ráno cesta z práce ,LPG som mal v meste vypnuté z bezpečnostných dôvodov aby mi ho nezaplo niekde pred križovatkou a nenarazil som do auta stojaceho predo mnou. pridávam video problému kde motor počas prepínania zdochne , a auto je neovladatelné a zastavuje . brzdy a volant zafixované nakolko motor stojí a auto na volnobeh dobieha . musíte znovu naštartovať a počas tej doby idete naslepo , nakolko v polohe 0 spinacej skrinky si vypnete aj svetlá pokial znovu nenaštartujete na benzín .podotýkam auto stále ide ........
https://www.youtube.com/watch?v=UWzs8Vnfgac
Naposledy upravil(a) RRR1970 dne 25 zář 2015, 07:27, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět