Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Odpovědět
Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od mater » 10 zář 2015, 11:46

blesk píše:No to by si velmi predbiehal, Sergio by chcel spojenie s GM, ale ze by ho kupil, to by sa musel spojit s niekym vacsim, nez GM. Skor by som hladal problem v kvalite LPG na SK.
aha, asi sa mi to poplietlo s Chryslerom ...

trosku sme odbehli od temy.
jasne, autorizovane servisi by mali vediet nastavit LPG poriadne.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Reklama
 

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od Xavier » 10 zář 2015, 14:59

Taliansky system..aspon brc mal defaultne nastavenu teplotu na 25°c. Takže ak som odpojil baterku na dlhsiu dobu, resetol som tym nastavenie a bol problem. Ale nie sklbnutia, no pri skorom prepnuti zacalo dusit, trhat, sklbat. Stacilo nastavit 40° na lpg abol pokoj. A presne, pri G-cku som mal dve, resp. dodatocnu tretiu podmienky. teplota, otacky museli byt nad 2000 a klesat. Ako som uz pisal, siel som na 2ke potiahol som, vytlacil sppojku otacky klesali a preplo, zaradil 3ku a siel. Bez sklbnutia! Jednoduchy princip, ktory fungoval bezchybne. tak po 3 tyzdnoch toto...gratulujem..dokonaly system!!!
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
johnyford
Příspěvky: 160
Registrován: 13 pro 2014, 11:44
Bydliště: považská bystrica

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od johnyford » 10 zář 2015, 16:26

no jka tie sklbnutia pocitim len obcas a zatial to neriesim,inac teraz v lete,hlavne rano po minute jazdy prepina na lpg,no v zime aj 5-7 minut. ale snad zalezi aj od kvality lpg co tankujeme. no uvidim,auto ma zatial 16000 km,lpg spokojnost,uvidime do buducna...ved zaruka bezi,ked problem...
OPEL ASTRA J 5.dv 1.4 103 kw LPG 1/2015

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od blesk » 10 zář 2015, 16:51

Natakoval uz niekto LPG napr v Nemecku/Rakusku a nesklbalo to? Potom by to bolo v palive, ale nemohli by byt zanesene splynovace este z SK.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od Xavier » 10 zář 2015, 21:11

blesk..90 roky su pfrec..lpg uz je na inej urovni...ja som dal na flagu a sem tam slovnaft 130tis km a jediny rozdiel som videl len v dojazde...tam sa ukazala kvalita...pri dobrom systeme som ni raz nemal problem s lpg. a za celu dobu som mal dva problemy s lpg...raz membrana sa menila..neprepinalo, bo bola uplne na srot...a druhykrat ten reset teploty. neviem ine lpg stanice aku maju kvalitu...ale flaga bola u mna top. oproti slovnaftu som maval na nej o 50km vacsi dojazd. zavadu hladajte v systeme ci v nastaveni..zakonito, ked ti pri tahu prepne na lpg musi sklbnut..lebo tam je i ked na milisekundu vypadok paliva...pri tahu to pocitis...mi to vysvetloval vtedy v servise, ze preto v tom brc systeme dali nastavenie na padajuce otacky
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od Desirehd » 10 zář 2015, 23:12

Ano aj mne uz davno doslo ze je to zle nastavene a ze to treba doladit.Problem je v tom ako to spravit.Ti čo sa tomu rozumeju mimo oplu sa do RJ nedostanu a v orig.servise sa aspon dostanu do RJ ale v nastaveniach Lpg nemožu nič menit.Je to tam na pevno ulozene,aspon tak mi to povedal mechanik ktory robi s tou diagnostikou v opel.Takže riešenie je asi nasledovne,zakaznik pride do servisu povie o tomto probleme a servis kedže tam nemože nič nastavovat,tak nahlasi že je problem s doladenim lpg.V centrale opel to začnu riešit pretože tych nespokojných zakaznikov je viac a spoja sa s dodavatelom lpg , ten to doladí a takto upraveny softver spolu s oplom rozposlu do servisov.Tam ho nahodia do mojej astričky a zrazu je po probleme 8-) .Možno že sa to už deje,ale skor asi nie.Podla mna viazne komunikacia medzi servisom a niekym kompetentnym kto by to mohol doriešit.V servise to beru ako že to je normalne pri lpg a tak to potom beru aj zakaznici,hlavne taky čo maju svoje prve auto na Lpg.
Opel astra ST 103kw LPG

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od Xavier » 11 zář 2015, 07:30

aky vyrobca je tam? landirenzo, ci niekto iny? mozno by stalo za to sa spytat vo fiate ci alfe, kedze si myslim, ze ti maju tie iste motory s prestavbou na lpg
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od RRR1970 » 13 zář 2015, 06:56

Takže po výmene tlakového čidla LPG ,stále každým dnom ráno nastáva nový problém zo žltou kontrolkou motora a hláškou porucha ESP kedy motor začne mať zlý chod .
dnes ráno som to cestou z práce sledoval. ako náhle sa motor zohrial a preplo na plyn tak to znovu začalo , po chvílke som to prepol spat na benzín a motor bežal ako hodinky .odstavil som auto ,znovu naštartoval auto išlo v pohode ,no v tej chvíli ako preplo na plyn znovu porucha esp a žltá kontrolka motora spojená z nepravidelným chodom motora . neostávalo mi nič iné ako vypnút plyn a na benzíne dokončit jazdu . musím v pondelok si dohodnút stretnutie v ZA ,nech sa to dorieši .ak budú menit vstreky tak ma porazí nakolko auto už je po dvojročnej záruke.

Desirehd
Příspěvky: 98
Registrován: 27 led 2014, 09:14

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od Desirehd » 13 zář 2015, 10:52

Ahoj držím ti palce,aby to tie vstreky neboli a ak ano tak skús na nich naliehať že sa dobre vie že sú kazove tak či to ešte nevymenia v rámci zaruky.Je tam ešte jedna možnosť pokial viem tak na reduktore sa dá niečo nastavovať tuším bohatosť plynu alebo volnobeh.Neviem presne čo ale na starom aute mi s tým stale krútia ked k ným chodím raz za rok a sleduju na notebboku graf.Je dosť možné že do toho babrali pri výmene tl.čidla.Ešte je možnosť zanesenia filtra.Viac tam toho nemožu spraviť.Diagnostika by im mala napísat o aku poruchu ide.Zatial jazdí na benzín aby sa este niečo iné nepopsulo.Tak ešte raz držím palce a potom sa napíš ako si dopadol.Dúfam že to je tvoja posledná zlá skusenosť s LPG a už ti bude len dobre slúžit.Ten vyrobca lani rendzo podla toho čo som čítal je jeden z tých najlepších na trhu,len si to trochu pokašlali s tými vstrekmi ,ked vedeli že su nanič tak ich mali stiahnuť z trhu.
Opel astra ST 103kw LPG

RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Astra 1,4 1O3 kW sports tourer LPG original

Příspěvek od RRR1970 » 13 zář 2015, 15:54

Ale je úplne zaujímavé že to urobí iba ráno ,nejde mi to do hlavy ? keby to boli vstreky tak porucha je sústavne . ale proste ráno sa auto hodí do poruchy ,potom porucha zmizne a ja potom môžem celý den jazdit na plyn do aleluja a úplne bez poruchy. ako keby ráno počítač ohlásil nový den upozornil na poruchu a potom je už klud. až zasa do prvého štartu v novom dni. :cry:

Odpovědět