chladící kapalina

Odpovědět
mano82
Příspěvky: 44
Registrován: 17 pro 2013, 15:58

Re: chladící kapalina

Příspěvek od mano82 » 22 led 2015, 09:41

co mňa zarazilo, že podľa návodu vyslovene kážu doliať vodu z vodovodu a nie destilovanú..
ex1.4T

Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od Astra - R@SAG » 22 led 2015, 10:41

To je zvláštní, právě před cca 14 dny jsem dolíval asi 2dc a kupoval jsem destilku, protože mi vodu z vodovodu nebyla doporučena. Tak teď jsem opravdu zmaten.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

honzina
Příspěvky: 310
Registrován: 08 pro 2013, 18:41
Bydliště: mikulov

Re: chladící kapalina

Příspěvek od honzina » 22 led 2015, 15:58

do chladicího systému jedině vodu z vodovodu :P
astra j sportstourer cosmo 1.6sidi turbo
corsa d a12xer
ex opel
zafira b a17dtr
astra h z17dth
corsa b x10xe

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od Astra - R@SAG » 23 led 2015, 07:26

Klasickou vodu převařit a nebo rovnou nalít studenou.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: chladící kapalina

Příspěvek od blesk » 20 srp 2015, 21:05

Palic píše:zdarec, me zacala tez mizet voda, vsude sucho, dnes jsem po cca 20 minutach co auto stalo koukal endoskopem kolem dokola motoru jestli to nekde netece, kouknul jsem se na vodni pumpu, byla jen trochu orosena, tak jsem koukal dale na turbo atd (potrubi mezi turbem a motorem na chladici kapalinu mi uz v minulosti menily) zde bylo sucho, pak uz jsem to vzdaval a rikam ze na to kaslu, pak jsem se jeste jednou podival na vodni pumpu a ejhle, z ni to solidne kapalo, tak jsem odsrouboval vicko nadrzky vodni kapaliny a uvolnil tlak v chladicim okruhu, po te to prestalo kapat...... pocitam ze me ceka koupe nove pumpy, cca 4tKc v haji (origo dil, neorigo i za 1,5tKc)..... najeto 59tiskm :(
Mam to tam taky, vodni pumpa orosena. Neni tam videt, ale hmatem se to da zjistit. Ubyva asi 1mm za 5000km. Otazka je - je to tesneni nebo kolem hridele pumpy = nova pumpa? Palic menil si pumpu nebo jenom tesneni?
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Palic
Příspěvky: 136
Registrován: 05 úno 2012, 21:54

Re: chladící kapalina

Příspěvek od Palic » 29 srp 2015, 23:00

2blesk: menena pumpa s tesnenim a nova kapalina v zaruce (po 4 letech) :) platil jsem pouze pumpu (jen spoluucast) a kapalinu

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: chladící kapalina

Příspěvek od blesk » 30 srp 2015, 13:05

Tak jsem zjistil, ze maly unik jeste neni zavada, kdyz to uz ale tece, je to problem:
5. Když trochu ubývá


Vodní pumpa může vykazovat malý průsak. Jedině tak je její hřídel glykolem mazána po celé délce. Pokud však barvivo není jen v okolí hřídele, ale už stéká v proudech, půjde o únik nadměrný. Chladicí kapalina se může ztrácet tempem maximálně 0,5 l/10 000 km, a ani to už není dobré – jen tak malý únik bude těžké odhalit. Nikdy nejezděte autem, kde mizí rychleji. Skrz poškozenou hlavu může pronikat do oleje, což znamená velké riziko zadření motoru.
Vžité označení G12 je původním obchodním označením originální kapaliny Volkswagenu odpovídající interní normě VW TL 774-D. Kapalina G12+ (dle normy VW TL 774-F) se od ní liší jen méně kontrastním barvivem. Původní G12 totiž příliš zbarvovala přirozené úniky skrz vodní pumpu, což zákazníky děsilo a věc reklamovali. A nechtěli slyšet, že aby byla pumpa mazána, musí určité velmi malé množství kapaliny propouštět.
http://www.auto.cz/test-chladicich-kapa ... nout-78004


Na original obalu GM je dolit kouhotkovou vodu.
V clanku je vysvetleni:

2. Používat destilovanou vodu?

Kvalitní chladicí kapaliny obsahují přísady proti tvorbě vodního kamene, tudíž je možné mísit je s běžnou vodou z kohoutku. Destilovaná (běžně k dostání u čerpacích stanic) by teoreticky měla být lepší, neboť žádné minerály neobsahuje. I většina výrobců používá do hotových směsí demineralizovanou vodu. „Demineralizovaná možná může být, ale destilovanou přímo zakazuji,“ vysvětluje František Lasovský, velmi zkušený mechanik z Čestlic za Prahou. „Voda, jejíž schopnost rozpouštět minerály a kovy není už částečně nasycená, je velmi hladová a agresivní vůči součástem motoru. Na základě svých dlouholetých zkušeností doporučuji vodu z kohoutku. Samozřejmě ne tvrdou z venkovské studny, ale měkkou z městského vodovodního řadu.“ Frantovi bychom věřili.

Navod na vymenu:
http://workshop-manuals.com/vauxhall/as ... d_filling/
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

fedak
Příspěvky: 12
Registrován: 25 srp 2015, 18:26

Re: chladící kapalina

Příspěvek od fedak » 14 lis 2015, 11:01

Palic píše:zdarec, me zacala tez mizet voda, vsude sucho, dnes jsem po cca 20 minutach co auto stalo koukal endoskopem kolem dokola motoru jestli to nekde netece, kouknul jsem se na vodni pumpu, byla jen trochu orosena, tak jsem koukal dale na turbo atd (potrubi mezi turbem a motorem na chladici kapalinu mi uz v minulosti menily) zde bylo sucho, pak uz jsem to vzdaval a rikam ze na to kaslu, pak jsem se jeste jednou podival na vodni pumpu a ejhle, z ni to solidne kapalo, tak jsem odsrouboval vicko nadrzky vodni kapaliny a uvolnil tlak v chladicim okruhu, po te to prestalo kapat...... pocitam ze me ceka koupe nove pumpy, cca 4tKc v haji (origo dil, neorigo i za 1,5tKc)..... najeto 59tiskm :(

Ahoj všem, ten samý problém. Úbytek chl. kapaliny a pod autem mokrý flek. Dá se to opravit nebo bude nutná výměna celé vodní pumpy ? Teče to určitě kolem ní. A případná cena ? Díky.
PS.jen mně zaráží že celkem nová auta a tolik problémů. Měl jsem astru G a bez sebemenšího problému .

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: chladící kapalina

Příspěvek od blesk » 14 lis 2015, 18:14

Mozna jenom tesneni. Cca 200kc bez prace + 2l kapaliny - pokud je pumpa mimo rozvodu jako napr 1.4t nebo asi i 1.7d. Po vymene napis co a jak.

Vymena pumpy - vsechno temer stejne jako na 1.4i a 1.4T
https://youtu.be/LQtK_iqrO0s

dobry napad ta pasta podrzi tesneni na miste nez se to utahne:
https://youtu.be/0feDUQGrWI8
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

fedak
Příspěvky: 12
Registrován: 25 srp 2015, 18:26

Re: chladící kapalina

Příspěvek od fedak » 25 lis 2015, 18:41

fedak píše:
Palic píše:zdarec, me zacala tez mizet voda, vsude sucho, dnes jsem po cca 20 minutach co auto stalo koukal endoskopem kolem dokola motoru jestli to nekde netece, kouknul jsem se na vodni pumpu, byla jen trochu orosena, tak jsem koukal dale na turbo atd (potrubi mezi turbem a motorem na chladici kapalinu mi uz v minulosti menily) zde bylo sucho, pak uz jsem to vzdaval a rikam ze na to kaslu, pak jsem se jeste jednou podival na vodni pumpu a ejhle, z ni to solidne kapalo, tak jsem odsrouboval vicko nadrzky vodni kapaliny a uvolnil tlak v chladicim okruhu, po te to prestalo kapat...... pocitam ze me ceka koupe nove pumpy, cca 4tKc v haji (origo dil, neorigo i za 1,5tKc)..... najeto 59tiskm :(

Ahoj všem, ten samý problém. Úbytek chl. kapaliny a pod autem mokrý flek. Dá se to opravit nebo bude nutná výměna celé vodní pumpy ? Teče to určitě kolem ní. A případná cena ? Díky.
PS.jen mně zaráží že celkem nová auta a tolik problémů. Měl jsem astru G a bez sebemenšího problému .

Odpovědět