Vrzajici dvere u ridice

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od beavis » 22 dub 2014, 16:32

Ahoj vsem, po dva mesice co mame jecko me toci vrzajici dvere u ridice. Staci kdyz prejedu nejake nerovnosti a slysim jak dvere vrzaji, nebo spis presneji citim jak se hybou. Je to proste povrzavani jak kdyz jsou volne. Minuly tyden jsem byl na montazi tazneho a jelikoz je auto v zaruce, tak jsem jim to v servisu rekl. Zavada byla podle nich odstranena ale pravda je jina. Po najeti par kilometru mi opet povrzavaji, sice min ale stejne :-( Delaji to pouze dvere u ridice, zadne jine to nedelaji. Koukal jsem v jake pozici je prisroubovan ke karoserii zamek dveri u spolujezdce a tam je nastaven tak aby se dvere maximalne dovreli, zatimco u ridice je nastaven by dovirali mene, viz. foto. Tak si rikam stacil by ten zamek dotahnout? Neladil jste uz nekdo takhle dvere? ;-)
Přílohy
IMAG4875.jpg
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Reklama
 

Uživatelský avatar
Floyd
Příspěvky: 22
Registrován: 16 dub 2014, 15:14
Bydliště: Highlands

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od Floyd » 22 dub 2014, 19:13

Jo jo Stačí ten smek na sloupku posunout malinko dovnitř (popřípadě i nahoru nebo dolů) aby zámek tahnul i na druhou polohu.
Je to o hraní si s tím aby dveře hezky zavírali, ale zároveň nevrzali nebo neklepali. ;)
Astra G 2.0 DTH
Astra H 1.7 DTR
Astra H 1.6 XER

Astra J 1.4 NET

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od beavis » 22 dub 2014, 23:13

Diky za potvrzeni. Holt si budu muset sam s tim pohrat a nespolehat na servis :-(
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Uživatelský avatar
Floyd
Příspěvky: 22
Registrován: 16 dub 2014, 15:14
Bydliště: Highlands

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od Floyd » 23 dub 2014, 11:27

Není zač. Hodně aut jezdilo nespasováno. Hlavně Corsa D P.Z. dveře. ;) :D
Já si teď koupil Astru a ty spáry mezi zadnimi dveřmi ..... Hrůza Tak že si to sám celé poladím k obrazu svému. :D
Astra G 2.0 DTH
Astra H 1.7 DTR
Astra H 1.6 XER

Astra J 1.4 NET

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od beavis » 23 dub 2014, 11:47

Jj to mas pravdu, ty zadni dvere je bes a podle me dost velka ostuda! Me nelicujou prave zadni dvere dole vzadu, tak jak uz to tu tusim nekde bylo napsano. Dej vedet jestli mas stejny problem a jestli se ti ho podarilo "nejak" vyresit ;-)
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Uživatelský avatar
Floyd
Příspěvky: 22
Registrován: 16 dub 2014, 15:14
Bydliště: Highlands

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od Floyd » 23 dub 2014, 15:20

Jakmile budu ready tak se do toho pustím .
Teď bohužel ještě marodím.. :cry:
Astra G 2.0 DTH
Astra H 1.7 DTR
Astra H 1.6 XER

Astra J 1.4 NET

presario
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2013, 19:13

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od presario » 09 čer 2014, 20:05

Vrzali mi po zimě dveře u řidiče a zvuk vycházel z horní části dveří. Při pravidelné prohlídce v servisu mi promazali panty, prý že se při nerovnostech zvuk přenáší i do jiných částí dveří ...

Samozřejmě to nepomohlo ... nemohl jsem uvěřit, že by se jednalo o panty, a tak jsem rozebral komplet plasty a těsnící gumy kolem okna ve dveřích, narval jsem tam všude různé gumové kousky apod..

Zvuk se zlepšil, ale nebylo to ono, vždy při nerovnosti se zvuk opět dostavil ..

Už jsem nevěděl co a začal jsem být zoufalý, když mi kamarád řekl abych zkusil koupit silikonovej olej a přetřít těsnící gumy ...

BINGO .. okamžitě klid ... nikdy bych něvěřil, jakej zvuk dokážou dělat dvě sušší gumy, které se o sebe třou ... a jen u řidiče

tak jen kdyby někdo řešil něco podobného ..

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od beavis » 10 čer 2014, 09:49

Diky za tip, ja byl nedavno v jinem autorizaku Opel a tim ze mi dvere ridice vrzaji. Technik odhadem pan tesne pred duchodem se svezl no a neslysel nic :( Tak jsem byl za blbce, podekoval jsem a odjel :D Kazdopadne dneska tesneni natru silikonovym olejem a zitra vyzkousim jestli to pomohlo ;-)
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od beavis » 12 čer 2014, 18:40

Tak jsem silikonovym olejem objel zatím jen dveře ridiče, dneska jsem najel 40 kilacku a ono to tedy asi opravdu funguje :) Tak preventivně namazu všechny dveře a hlavně budu zvedavej jak dlouho vydrží být v kabině takový klid.
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

presario
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2013, 19:13

Re: Vrzajici dvere u ridice

Příspěvek od presario » 12 čer 2014, 20:54

Občas je ten klid prostě k nezaplacení 8-)

Odpovědět