Ventilátor kúrenie_chladenia

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
yukil
Příspěvky: 56
Registrován: 19 zář 2010, 20:47

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od yukil » 11 bře 2011, 21:03

tak servisna za mnou..cena 220€...neviem dost vysoka..sa mi zda...ked som videl co vlastne robili..skoro nic...a auto vratili s poskodenymi krytmi matic na kolesach...a to som ich tam daval vcera...kedze som kupoval nove lebo povodne sa niekomu zapacili na tesco parkovisku...
tiez som im pripomenul piskajuci ventilator kurenia/chladenia..ale samozrejme ze oni nic nepoculi...ale ze to pozru...ked som si prisiel po auto ze je hotove..tak pri otazke ci s tym nieco robili mi povedali ze zabudli...uzasne...nemam slov

Reklama
 

Uživatelský avatar
markpp
Příspěvky: 141
Registrován: 06 úno 2011, 14:17
Bydliště: Poprad

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od markpp » 12 bře 2011, 09:55

Kde je ten "vynikajúci" servis?
[b]EX Astra Sportstourer 1.4 103kW [/b]
[size=75]GreyTechnical Cosmo + AFL CD500Navi BThandsfree vyhriev.sedadlá+volant zadné el.okná zadná lakť.opierka FlexOrganizer Alarm park.asist.P+Z zatm.okná dojazd.rezerva 5/2011[/size]
[img]http://images.spritmonitor.de/456530_5.png[/img]

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od gixo » 31 bře 2011, 13:59

yukil> bohuzel i u nas v servisech opel je to podobne... co vic rict...dneska hold aby clovek dobry servis pohledal... :cry: :evil:
jo ta cena je vcelku dost... u nas to vyjde o neco levneji

Uživatelský avatar
yukil
Příspěvky: 56
Registrován: 19 zář 2010, 20:47

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od yukil » 01 dub 2011, 00:26

clovek aby sa bal vobec povedat ze ma nieco s autom....u nas este dlho nebude platit nas zakaznik nas pan......... :cry:

Uživatelský avatar
markpp
Příspěvky: 141
Registrován: 06 úno 2011, 14:17
Bydliště: Poprad

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od markpp » 01 dub 2011, 18:21

Ja mam teraz Hondu Jazz r.2004, min tyzden som bol na zvolavacke - preventivna vymena nejakeho spinaca tlmenych svetiel. Popri tom prestalo fungovat otvaranie 5. dveri, + som potreboval na zdvihaku namontovat odtrnutu gumenu listu pod prednym naraznikom co som nasiel v zime pod autom :-),
Autoservis Luna Motors Liptovsky Mikulas- zavolal som v piatok poobede, objednali ma na pondelok na 13,00. Zobrali ma 13,10, cely cas som bol pri aute, vymena spinaca, oprava klucky 5. dveri -nastastie len premazenie - korozia od soli, namontovanie listy - doplnene chybajuce stifty. O 14,00 vsetko hotove, pokecal som s mechanikom, sefom, cena opravy 0,-€.
Tak nejak by to malo asi vyzerat, aj predchadzajuce navstevy vzdy bez problemov, ochota, profesionalita. V 2006 na nom opravovali celny naraz - skoro totalka a auto je OK, bez korozie. Min rok zvolavacaka - vymena tmelu na streche pre zatekanie do kufra - 0 € + opravenie-zavarenie koncovky vyfuku gratis. Jedina chyba - servis 50km daleko. Opel budem mat z domu 300m, skusenosti napisem ked nejake budu.
[b]EX Astra Sportstourer 1.4 103kW [/b]
[size=75]GreyTechnical Cosmo + AFL CD500Navi BThandsfree vyhriev.sedadlá+volant zadné el.okná zadná lakť.opierka FlexOrganizer Alarm park.asist.P+Z zatm.okná dojazd.rezerva 5/2011[/size]
[img]http://images.spritmonitor.de/456530_5.png[/img]

pixo
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2010, 18:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od pixo » 05 dub 2011, 16:49

u mna sa to zacalo prejavovat presne ako v prvej otazke pri 1. stupni, ked je radio vypnute, okna zavrete atd..
pytal som sa na to na garancke, ale povedali, ze sa to riesi iba vymenou, v pripadne ze sa to nejak este zhorsi, samozrejme su to pre nich prkotini a toto je aj odpoved panovi, co sa pyta ci si ma auto kupovat.. ked si clovek kupi taketo auto (alebo mozno vseobecne "nove auto"), je to puntickar a tieto drobne veci vnima... po par skrabancoch na dverach a pod. mozno prestane, neviem, ale je to tak u kazdeho auta.. kamos si kupil drahsieho pezota a po pol roku mu tam tiez uz vselico vrzga atd..

Uživatelský avatar
yukil
Příspěvky: 56
Registrován: 19 zář 2010, 20:47

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od yukil » 25 dub 2011, 09:44

vcera pri ceste domov.....kedze prsalo a bolo dost vlhko..sa mi zacali rosit okna.. zapol som klimu a prudenie vzduchu na celne...sklo...po stalceni sa ventilator zapne na vyssiu rychlost ale ten zvuk co som pri tom pocul...skripanie...piskot akoby celym systemom tiekla voda.. pri zapnuti ventilatora na 1 alebo 2 stupen to pocut nebolo, pri prepnuti na 3 a vyssi sa v aute nedalo pocuvat ani radio, skor som mal problem pri zapnuti na mensiu rychlost kde sa ozyvalo piskanie..ale vcera uplny opak a ten zvuk bol neznesitelny....neviem ma to vobec zmysle reklamovat??..vzdy ked pridem do servisu tak to ako naschval nebude robit...a kedze servisak nic nepocuje tak sa s tym nic nebude robit..no neviem... :(, zacina ma to pekne stvat..

Petr Juracek
Příspěvky: 5
Registrován: 16 kvě 2011, 15:49

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od Petr Juracek » 16 kvě 2011, 16:06

Zdravím,
mě ventilátor píská, vrže, hvízdá nebo jak chcete tento pazvuk nazvat. Především na první stupeň je to hodně slyšet. Samozřejmě to dává o sobě vědět jen někdy. Například když člověk jede 1000km v kuse do Itálie. Zkoušel jsem to reklamovat, ale v servise se to nikdy neprojeví. Plán B byl vlézt do ventilace a namazat to. Chyba lávky je, že ten krám se nachází za schránkou u spolujezdce. Tu se mi nepodařilo dostatečně demontovat. Nerad bych použil hrubé násilí. Možná ale na to přeci jen dojde.
Petr

Oto268
Příspěvky: 23
Registrován: 23 lis 2010, 19:54

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od Oto268 » 04 led 2012, 20:14

18.2.2012, uplynú dva roky od kúpi mojej astry mám najazdených 35 tis. Km. Dnes mi v Bratislave servise PanEuro na Mierovej ulici vymenili v záruke
ventilátor kúrenia . V prvom kole mi tam technik tvrdil že mám padnutý do ventilácie cudzí predmet. Po rozobratí ventilácie uznal že tam nič nenašiel
a pri skúšobnej jazde počuli aj cvrlikanie ventilátora po zahriatí vzduchovodov. Reklamáciu uznali a objednali nový diel.
Výmena trvala cca. 2 hodiny. Keď si to budete chcieť vymeniť mimo záruky, tak si pripravte min. 300 €, nakoľko len nákupná cena ventilátora je 260 €.
Dúfam že tento ventilátor už bude OK, lebo ten originál toho veľa nevydržal.

Uživatelský avatar
aliencz
Příspěvky: 33
Registrován: 29 pro 2011, 08:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor kúrenie_chladenia

Příspěvek od aliencz » 09 led 2012, 14:00

Udělal jsem dobře, že jsem si dokoupil komplexní záruku na celé auto, za cca 600Eur (15000,-) na dobu celých 6-ti let.

Odpovědět