Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Ukažte ostatním svoje Jéčko
Odpovědět
Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od meiki » 23 led 2014, 20:11

Merak se mi uklidnil az po nejakem case. Jinak mi dnes pumpar povidal, ze tam prijela pani se 14 dni starou astrou a mela ten samy problem s utikanim LPG jako jsem mel ja. Vypada to, ze se v Oplu taky neco nepovedlo.
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

Reklama
 

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od meiki » 30 led 2014, 23:26

Tak jsem si pořídil oem chrom lišty kolem oken, byla chyba je nemít, Astra s nima vypadá mnohem lépe. Teď jen počkat na teplo, ať můžou na auto :-) Obrázek
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

Pafka_024
Příspěvky: 41
Registrován: 12 čer 2011, 17:51

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od Pafka_024 » 31 led 2014, 12:56

Ty lišty mě velmi zajímají. Mohu se zeptat, kdes je koupil, nakolik to vyšlo a jak se na auto přidělávají?
Díky.
Astra J 1.4T | 103kW | Enjoy | Edice 20 let

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od meiki » 31 led 2014, 13:50

Kupoval jsem je na ebay, konkretne zde http://www.ebay.com/itm/190880869419 Ale pokud se podivas do historie, stali me 79€. Na krabici mam napsano Astra J 2012>, ale tohle asi facelift neovlivnil.

Jinak se daji najit bud na ebay.com (vyhledava to napric ebay.de .co.uk apod) nebo na allegro.pl (funguje tam aukro ucet). Sel jsem po cene, ale pohybuje se to asi tak nejak stejne. Vyhledavat frazi "Astra J chrom" a mezi klikama a zrcatkama najit ty spravne.

Prilozeny navod rika, lepi se na stavajici plast, ktery musi byt dostatecne odmasten pri teplote mezi 18 az 25 ºC. Je tam lepici paska od 3M. Polepy s lepidly od 3M pouzivame na prumyslove vyrobky v praci a jestli to bude lepit stejne, tak budou drzet do smrti :-) Kdyz jsem si je prikladal k autu, sedi to perfektne a vypada to skvele jako origo.

Odesláno pomocí Tapatalk
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

Pafka_024
Příspěvky: 41
Registrován: 12 čer 2011, 17:51

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od Pafka_024 » 31 led 2014, 16:27

Super, díky za info. Asi do toho taky půjdu.
Astra J 1.4T | 103kW | Enjoy | Edice 20 let

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od meiki » 22 zář 2014, 22:11

Už se nám blíží podzim, tak si udělám malou rekapitulaci, zda koupě Opičky byl dobrý kup :-) A byl. S spotřeba se mi ustálila na 8,3 l LPG a 0,7 l benzínu. Cestování většinou po dálnici, ale chtělo by to asi lehčí nohu :roll: Mám najeto cca 38000 a jediná závada je prošoupaný spojkový pedál a rohož. V současné době to řeším s českým zastoupením Oplu, jestli by neměli příště použít lepší materiál. Protože tohle se mi zdá celkem nic moc výdrž, i když třeba řadím jako úplné jelito. Vím, že mi nikdo nové nedá, protože jsem to opotřeboval, ale jde mi spíše o princip. Kdyby někdo měl podobný problém, tak nová guma na spojkový pedál má číslo 13281359 a stojí 350 Kč.
Obrázek

Pokud by někdo chtěl něco lepšího, tak druhá možnost je použít sadu kovových pedálů z Insignie (na Astru se nikdy nenabízeli), návleky na pedály jsou totiž totožné. Jenom stačí sundat gumové a nasadit nové. Pro představu mají číslo 13301697
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od meiki » 22 zář 2014, 23:01

A nyní se dostáváme k tomu pro mě příjemnějšímu. O víkendu proběhla kompletní očista, už to Opice potřebovala jako sůl :-) Jinak na fotkách jsou vidět instalované lišty kolem oken (zatím drží jako přibité) a nová litá kola, které jsem si také pořídil na jaře. Snažil jsem se drobný fotoreport, abyste viděli, jak možné také umývat auto, když nechcete škrábance z myčky ;-) Pěnové aplikátory a mikro-vláknové utěrky nejsou ve výčtu prostředků.

Pár fotek před:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nejprve je nutné vydrhnout všemožná zákoutí a hlavně kola. Použité přípravky: Chemical Guys All Clean+ Citrus Based All Purpose Super Cleaner + štětce, kartáče, mycí rukavice apod.
Obrázek
Obrázek

Poté omyto vapkou celé auto a protože jsem potřeboval sundat veškeré staré vrstvy vosku, tak na první mytí použit Jar. Ten se pro běžné mytí samozřejmě nepoužívá, kvůli svému odmašťování! Mytí proběhlo metodou dvou kbelíků. Takto vypadá auto zbaveno hrubé špíny a připraveno na další kroky.
Obrázek

Poté proběhla dekontaminace laku. Nejdříve chemicky pomocí CarPro IronX (odstranění polétavé rzi) a ValetPro Citrus Tar & Glue Remover (odstranění teček asfaltu). Tmavá barva auta je na focení účinků těchto přípravků celkem nevděčná. Takže pak nastala mechanická dekontaminace pomocí Claye a Dodo Juice Born Slippy Refill Clay Lube. Bordel ze střechy
Obrázek

Potom znovu umytí metodou dvou kýblů a použit vzorek šamponu od kolegy a to Poorboy's Super Slick & Suds Concentrated Car Wash (běžně používám Chemical Guys Glossworkz). Auto vysušeno speciálním ručníkem, aby nezaschla voda na autě. Takto vypadá auto připraveno na leštění a voskování :-)
Obrázek

Leštění pomocí Autoglym Super Resin Polish:
Obrázek

Vyleštěno a naneseny 2 vrstvy (nárazník, kapota a zrcátka dostali 3 vrstvy) syntetického vosku za zimu Collinite Super Doublecoat Auto Wax 476s. Okna připravena Clayem, vyčištěna Autoglym Fast Glass a nanesen odpuzovač vody GTechniq G5 Clear Vision Glass Coat.
Obrázek

Gumy a venkovní plasty napajcovány Valet Pro Dionysus Trim Glitz. Podběhy byly čisté, jen se zadělali při popojíždění na rozmočené trávě...
Obrázek

Interiér pouze vyluxován a vyčištěn Chemical Guys All Clean+ Citrus Based All Purpose Super Cleaner. Kompletní jeho údržba proběhne až po zimě.

A závěrem přidám malou sbírku svého koníčku a pokud to někoho zajímá více, stačí do googlu zadat Detailing :-)
Obrázek
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

bitttpower
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2012, 11:09

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od bitttpower » 24 zář 2014, 16:25

No je vidět že jsi si s tim pěkně pohral.Maš to opravdu moc pěkne. ;)

beavis
Příspěvky: 220
Registrován: 08 zář 2013, 09:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od beavis » 25 zář 2014, 08:23

Cheche slusnej report a k tomu mas jak koukam vcelku brutalni sbirku chemie :mrgreen: Kazdopadne vysledek urcite stoji za to ;-)
Astra G 3 dv. X16XEL
Astra H 5 dv. Z16XEP
Astra J ST A14NET

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od Xavier » 26 zář 2014, 07:40

Vau, ten zodraty spojkovy pedal mi nejde do hlavy. Kde jazdis? Po meste ci dlhsie trasy? Alebo aku obuv nosis? :D
Ja mam na astre 90tis a ani spojkovy ani tie iste gumene rohoze nemam opotrebovane. Su ako nove.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět