Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Ukažte ostatním svoje Jéčko
Odpovědět
RRR1970
Příspěvky: 112
Registrován: 15 říj 2012, 10:49

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od RRR1970 » 16 lis 2013, 21:37

áno ,ukazovatel stavu LPG je presný asi tak na 75 percent. mna na to pri kúpe auta upozornili že to nie je také presné ako u benzínu. najlepšie je to vidiet ked je ráno zima a naobed ked svieti slnko a už je teplo tak máš dokonca LPG viac ako ráno ked si štartoval. ale je to v pohode dá sa na to zvyknút. niekedy mi ručička ukazuje skoro nulu a v pohode prejdem 50 km. ja si vždy po natankovaní vynulujem km ,a viem že z plnou nádržou urobím cca 450km ,proste si sledujem aj km aby som vedel aký je stav LPG v nádrži.

Reklama
 

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od meiki » 05 pro 2013, 22:48

Mě ukazatel ukazuje celkem v pohodě, rovnoměrně a docela to sedí i na odjeté kilometry podle počítadla, které si také nuluji při každém tankování. Když ručička vleze do červené části, začne svítit hladové oko a vyhodí hlášku, tak ta ještě jde odstranit tlačítkem na levé páčce pod volantem (stejně jako jakékoliv jiné hlášení). Když ručička doleze až k nule, hladové oko začne blikat, tak tady už ta hláška nejde odstřelit. Bohužel auto neví, že má v zásobě ještě benzín a nemusí dělat takovou paniku :-) A po pár kilometrech na "nulu" se mi stane naštěstí něco zvláštního, ručička začne zase ukazovat 1/4 nádrže a je od hlášky klid. Na tento stav ujedu podle nálady auta 1 až 20 km a bez toho, aby ručička spadla zpět na nulu se LPG vypíná. Nicméně na takto celkem normálně fungujícím stavu jsem se ustálil až tak po odjetí 3000 km. Do té doby jsem opel ohledně ukazatele hladiny LPG častoval poznámkami, jak v roce 2013 můžou prodávat něco, co vůbec nefunguje, nemají to odzkoušené a kdyby to tam nebylo, udělalo by to mnohem lepší dojem na zákazníka :-D To že tomu mám dát čas, nenapíšou ani do manuálu.

Na nádrž ujedu cca 420 km, většinu dálniční rychlostí, což odpovídá spotřebě cca 8,3. LPG beru u tomegasu. Na kralupol mám dojezd cca 400 km. Ono (dodavatel tomegas) má dojezd cca 500 km, ale nějakým pro mě záhadným způsobem do nádrže dostanou 45 litrů místo obvyklých 35. Rozdíl mezi zimní a letní směsí LPG zatím nepozoruji.
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

MilanS
Příspěvky: 320
Registrován: 15 pro 2012, 20:32
Bydliště: Slovensko - BN/TN

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od MilanS » 12 pro 2013, 22:11

Čaute, dnes som si prevzal novú Astru J 1,4T Cosmo 103 kw LPG. Pri odovzdávaní som sa pýtal na ukazovateľ spotreby LPG a bolo mi povedané, že ho nemá :shock: . Pre ostatné povinnosti som nemal čas auto po prevzatí viac popozerať, tak by som Vás chcel požiadať, či je to normálne, keď píšete, že ho máte a kde by som mal ukazovateľ spotreby LPG hľadať ?
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex

tracid
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2013, 20:04

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od tracid » 13 pro 2013, 07:56

Hledej ho v pristrojovem stite presne tam kde mas ukazatel stavu benzinove nadrze. On totiz funguje dualne - jedes na benzin ukazuje kolik mas benzinu, jedes na plyn ukazuje kolik mas plynu. Hloupe je, ze se nemuzes podivat kolik mas plynu dokud se to neprepne...

MilanS
Příspěvky: 320
Registrován: 15 pro 2012, 20:32
Bydliště: Slovensko - BN/TN

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od MilanS » 13 pro 2013, 08:07

Takze ak som správne pochopil, ukazovatel stavu benzinu je tiež ukazovateľom stavu LPG ?
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od Arwy » 13 pro 2013, 12:16

Pri zapnutom LPG ukazuje ukazateľ stav LPG, pri jazde na benzín ukazuje ukazateľ stav benzínu.
Nepresné ukazovanie stavu LPG je úplne normálne robia to všetky LPG systémy. Je to kvôli vlastnostiam tekutého LPG. Mne keď začne svietiť červená kontrolka, tak viem že ešte urobím cca 100 km.
Tak isto sa mi stáva že po natankovaní doplna mi ukazuje stále prázdnu nádrž, treba nejaký čas počkať kým to začne správne ukazovať.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

milvon
Příspěvky: 6
Registrován: 03 led 2014, 14:27

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od milvon » 04 led 2014, 10:17

tracid píše:Zdravim,

mel bych dotaz na majitele tovarnich 1.4turbo LPG. Prave vyjizdim svou prvni nadrz na LPG a v okamziku kdy jsem mel na LPG najeto cca 330 km a palivomer ukazoval priblizne 1/4 nadrze, najednou palivomer spadl na "nulu", zacala blikat kontrolka rezervy a rozsvitil se napis o nedostatku paliva. Normalne jsem na LPG pokracoval dalsich 20 km, nez jsem dojel domu a na benzin zatim neprepl.
Cetl jsem, ze na nadrz lze ujet nejakych 400-450 km, takze predpokladam, ze skutecne jeste mam v nadrzi asi 1/4 paliva. Chci se proto zeptat, zda je toto chovani normalni nebo vam palivomer klesa stejnym tempem az k nule?

Uprimne nemam moc rad kdyz na me na palubni desce cokoli blika a jestli tohle dela normalne tak to neni zrovna 2x prijemna vlastnost.
tak tento problem presne ako popisujes mam aj ja, ukazovatel zacne ukazovat nulu pre LPG a po nejakom case znovu zacne ukazovat cca 1/4 nadrze, len mne po vyjazdeni LPG a prepnuti na benzin sa uz neda natankovat LPG, nieco je asi s ventilom na nadrzi, tato porucha sa objavila po 3-och tankovaniach LPG a najazdeni 1000km, teraz uz len cakam na zavolanie so servisu a vymenu ventilu, teda verim ze to bude tym ventilom, pri pokuse o natankovanie plyn podfukuje mimo nadrz...

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od meiki » 08 led 2014, 21:12

milvon píše:uz neda natankovat LPG, nieco je asi s ventilom na nadrzi, tato porucha sa objavila po 3-och tankovaniach LPG a najazdeni 1000km, teraz uz len cakam na zavolanie so servisu a vymenu ventilu, teda verim ze to bude tym ventilom, pri pokuse o natankovanie plyn podfukuje mimo nadrz...
Toto se mi také stávalo!!! Myslel jsem si, že mám prostě smůlu na vadný kus, ale tohle už je podezřelé. Při nasazení tankovací pistole, mi plyn utíkal mezi redukcí a částí, která je napevno v autě. Auto mělo najeto asi 16000. Nakonec se mi problém povedl odstranit, je to špatný o-kroužek na redukci (asi blbý materiál). Začalo to zlobit, když přišly první teploty kolem nuly. Redukci samozřejmě vozím v autě, takže prochladla a o-kroužek už netěsnil. Přišel jsem na to úplnou náhodou, vzal jsem si to domu, abych se pořádně podíval co to je zač a při následném tankování a vzetí redukce z pokojové teploty proběhlo naprosto v pohodě. Měl jsem radost, že se to samo opravilo, ale jakmile zůstala v autě, tak následovalo zase utíkání plynu. Jelikož opravdu nebudu pořád myslet, kdy si mám vzít redukci domů, koupil jsem si za pár korun nový o-kroužek, stejný jako původní a od té doby naprosto v pohodě.
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

milvon
Příspěvky: 6
Registrován: 03 led 2014, 14:27

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od milvon » 11 led 2014, 08:06

vdaka meiki, skusim aplikovatpustup, respektive vymenim tesnenie, presne ako popisujes, v mieste redukcie a ventilu unika plyn von a nie do nadrze...v servise si davaju "nacas", takze to vyskusam podla tvojho navodu, hadam to pomoze...

milvon
Příspěvky: 6
Registrován: 03 led 2014, 14:27

Re: Astra 1,4 - 103 kw - LPG - hatchback

Příspěvek od milvon » 22 led 2014, 12:52

tak nakoniec mi v servise na moju ziadost vymenili tanierovy nadstavec na tankovanie, s ktorym sa mi podarilo natankovat LPG, ale musel som navstivit dve stanice, nakolko na prvej to neslo, jednoducho nedokazal tlak plynu otvorit ventil na nadrzi, ale aspon nepodfukovalo pod tesnenie na nadstavci, na druhej pumpe islo bez problemov, dostal som do nadrze cca 35l LPG, co je u mna zatial rekord, po odjazdeni 1/2 nadrze podla ukazovatela som dokazal znovu natankovat 18,5l LPG, ale problem s ukazovatelom ostava, ukazuje rozne udaje o stave LPG, po dotankovani plnej nadrze ani neukazoval plnu nadrz, ale po nejakych 10km uz ano, potom rychlo klesal a po odjazdeni 100km uz ukazuje len pol nadrze, no nie je to velmi presny "merak"....

Odpovědět