osvetlenie stredovej konzoly

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
lacika
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2013, 13:25

osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od lacika » 12 kvě 2013, 10:08

Ahoj
No moja astrička mi zatial slúži ale neviem sa vymotať resp. Vysomáriť z jednej veci.
Mám v aute denné svietenie a vždy zapnutú automatiku, ktorá tento systém ovláda.
No stalo sa mi pár krát nasledovné
Pri automatickom zapnutom dennom svietení stredová konzola osvetlená nieje. Ako náhle sa detekujú horšie svetelné podmienky, zapínajú sa stretávacie svetlá a tým aj osvetlenie stredovej konzoly. No pár krát a to spravidla ráno pri brieždení sa mi zapne síce denné svietenie ale stredová konzola ostane svietiť. No sama ešte nezhasla teda aspom som to nepostrehol. Po prepnutí na parkovacie resp. stretávacie svetlá a znovu zapnutí automatiky sa stredová konzola zhasne. No nie je mi jasné či je tam len jeden snímač svetla alebo dva teda jeden pre ex a jeden pre int. Poraďte niekto, či to tak má byť alebo nie, resp. či s tým máte tiež nejaké skúsenosti.
vdaka

Reklama
 

Palic
Příspěvky: 136
Registrován: 05 úno 2012, 21:54

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od Palic » 12 kvě 2013, 10:40

me to funguje stejne, denni sviceni je nezavisle na podsviceni budiku -> vypada to tak ze maji dve rune hodnoty pro vnejsi a vnitrni osvetleni....... sam jsem neodhalil zavislosti, dost jsem z toho rozcarovany, nekdy denni sviceni sviti az kdyz je hooodne svetla, a jindy i kdyz je sero...... proste je to zavisle asi na jinem spektru svetla (jestli meri UV, a IR zareni??? nebo je to problem na ktery nemysleli -> ze predni sklo ma UV filtr, a tim cidlo meri jine spektrum), kazdopadne v jinych prispevcich se resilo ze po aktualizaci FW je posunuta hodnota kdy sviti denni sviceni oproti rozsviceni potkavacich svetel).... mam modelovy rok 2012 a puvodni FW kde rozdil mezi osvetlenim interieru a exterieru je maly..... rozdil tam je, nekdy se podsviceni stlumi pri prujezdu pod mostem ale denni sviceni sviti dal, jindy se prepnou i svetla.... mam xenony mozna ze vnejsi osvetleni je ovladano spolu s kamerou a cidlem osvetleni, kdezto halogenisti maji jen cidlo vnejsiho osvetleni... to je ma domenka.....

lacika
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2013, 13:25

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od lacika » 12 kvě 2013, 10:51

Aby som to chápal správne
Pri prejazde pod mostom sa ti stlmí osvetlenie displejov a tým sa ti ale zapne podsvietenie všetkých budíkov teda nabehne hoci len na chvíľu nočný režim ale denné svietenie ext. ti ostáva nezmenené

Uživatelský avatar
softOPC
Příspěvky: 571
Registrován: 05 úno 2013, 21:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od softOPC » 12 kvě 2013, 12:24

Při průjezdu tunelem je legislativou přikázáno použití osvětlení vozidla (ne denní svícení) proto senzor přepne z denního na standartní a ztlumí vnitřní osvětlení na noční režim.
ex.Astra OPC 2013 280k 12,2/100 downpipe, HJS cat, M-Tech Byla moc fajn
Fiat Scudo II Multijet 2015 130k 7,2/100
2016 Ford Mustang V8 5.0 14/100 ale ten styl
2017 Ford Kuga 1.5 turbo benzin 7,3/100
www.rcfunrace.cz www.prcars.cz

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od pico » 12 kvě 2013, 16:15

V piatok sa mi prvy krat stalo, ze som prisiel uz za tmy a aj odchadzal za tmy. Ked som odomkol auto a isiel du kufra, tak som si vsimol, ze mi vonku nic ine nesvieti, len osvetlenie SPZ. Inak z toho co mi kedy a ako svieti v interieri som takisto trochu zmateny. Mam stale prepnute na automatiku ( halogen + LED ). Vsimol som si, ze za tmy posledna zhasina stredova konzola.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Palic
Příspěvky: 136
Registrován: 05 úno 2012, 21:54

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od Palic » 12 kvě 2013, 22:40

2pico: tak jak pise softOPC je pravda, kdyz je tunel musis svitit a auto to pozna pouze tim ze poklesne vnejsi osvetleni.... jak uz jsem psal mozna je maly rozdil u aut s halogenem a s xenonem (xenon ma navic kameru, ktera ovlada rezimy vnejsiho osvetleni), je asi normalni ze nechapeme myslenkove pochody vyvojare, ktery mel na starosti logiku ovladani osvetleni v zavislosti na vnejsim osvetleni, plus co rozsvecet, co delat atd.
- osvetleni spz je rozsviceno pokud otevres kufr me to taky tak funguje (mam ST), a dokonce sviti i pri zavrenem kufru a zamceni auta cca 15-30 sec. pak vse zhasne....

- dale jsem delal pokus zdali je auto schopne pri vadne zarovce treba blinkru pouzit jine svetlo.... bohuzel neni... palubak nahlasi kontrolu zarovky te a te, nic vic :(, no zase na druhou stranu co bychom za ty prachy chteli :), i kdyz je to jen otazka SW, HW na to staveny je..... viz na netu prodavany modul HAPPY LIGHTS http://www.happylightshow.com tam je modul, ktery dokaze nahodne rozsvecet predni a zadni svetla spolu s bliknama, mlhovkama, couvackou a brzdovyma svetlama... proste modul se zasune do diag. zasuvky a hotovo, da se koupit i modul, ktery mlhovky vylepsi o funkci osvetleni zatacky pri odbocovani, a dalsi.... na astru H maji modul s hooodne funkcemi staci mrkout na vyse uvedene webovky....

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od meiki » 11 led 2014, 02:35

Velmi se mi líbí osvětlení řadící páky a madel dveří, jelikož to nemám, tak přemýšlím, že bych si to dodělal. Chtěl bych se tedy zeptat, jakým klíčem to svítí? Svítí to přesně jako osvětlení tlačítek? Nebo třeba jenom při otevření dveří? Pokud to svítí jako zbytek interiéru není to v noci třeba nějak nepříjemné? Díky za info :-)
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 383
Registrován: 01 srp 2012, 14:05

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od Phrz » 11 led 2014, 10:45

Sviti to stale a nijak rusive to neni, naopak je to v noci velmi prijemne
Corsa D Sport 1.4T 88Kw http://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
Astra J Cosmo 1.6T SIDI 125Kw http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od meiki » 12 led 2014, 00:36

A je to pouze u radicky a madla prednich dveri? Ja jen ze jsem na youtube videl video (ted ho samozrejme nemuzu najit) a na nem to vypadalo, ze neco svitilo i vzdadu. Byl to pouze nejaky odlesk nebo co presne tam sviti?
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

Uživatelský avatar
jack
Příspěvky: 1014
Registrován: 15 pro 2013, 14:12

Re: osvetlenie stredovej konzoly

Příspěvek od jack » 12 led 2014, 08:58

Nebol to odlesk, mne svieti stredová konzola pod radiacou pákou a všetky mádla na dverách včetne zadných dverí a spínače zatvárania okien - čiže aj vzadu sú osvetlené mádla na dverách a aj spínače zatvárania okien (podľa výbavy, pokiaľ tam sú).
OPEL Astra J 1.6 Notchback - Cosmo

Odpovědět