Aký motor?

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Aký motor?

Příspěvek od franta » 27 led 2011, 09:44

ato897: S tímhle je to asi na Tobě, protože je to hodně subjektivní, ty testy.
Opel je všeobecně kritizovaná značka i když v posledních letech je to nejlepší evropská automobilka, ale to není podstatné. Všude vidíš opel nebrat-žere olej atd. atd. Už se z toho stala tradice i pro ty rádoby testery, kteří možná i jsou za to zaplacení, aby psali to co píší. Prostě pokud srovnám golfa a octavii v dýzlu podobný objem je opel podle mě kultivovanější tišší. Nebudu se bavit o autě jako takovém to je někde jinde, než zmiňované dvě. Když si vezmu frantiky i japonce je to podobné v projevu. Koneckonců 1,7 je japonská.

Reklama
 

ato897
Příspěvky: 23
Registrován: 24 led 2011, 13:46

Re: Aký motor?

Příspěvek od ato897 » 28 led 2011, 07:50

franta: Nooo... tá 1,7 je vraj Isuzu, ale tiež vraj z 90-tych rokov... :(

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Aký motor?

Příspěvek od franta » 28 led 2011, 08:22

I kdyby to byla pravda, že je to z 90 let, tak je přece důležité, že to funguje na slušné úrovni. Koncepce může být třeba z 19 století, ale ten motor je dnes úplně překopanej.

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: Aký motor?

Příspěvek od gixo » 30 led 2011, 10:31

musim priznat... ze auto neni opravdu pro zavodniky... ani ta moje silnejsi 1.7... nevim jak to ma 2.0... jinak co se tyce kultivovanosti, tak pri zahratem motoru je to vcelku lahoda a opravdu srovnatelne s vetsinou dieslu v kterych jsem kdy sedel, nebo je ridil.... netvrdil bych, ze je az tak tizsi....ono je to vzdycky o odhlucneni kabiny... ja jsem s timhle spokojen.... ale je pravda, ze kdyz clovek nakopne astru po opravdu mrazive noci venku...je to vcelku hardcore zvuk (je to sice tak u vetsiny dieslu) ...ale treba bratr ma citroena c-crosera 2.0 tdi a mel jsem ho pujceneho...rano prisel...venku -15...nastartoval a zvuk uplne nekde jinde....zase ale treba na poprve neudrzel volnobeh a chcipnul :D ...no vyberte si.....
jinak opravdu do 2tis otacek to neni zadna raketa.... nad 2tis. je to jina kava...turboefekt je i pres to, ze mi strasne tvrdili ze je to novy common rail znatelny.... diesl chce taky kapku jinaci jizdni styl.... kdo jezdil cely zivot v benzinu, bude si muset proste chvilku zvykat....
K tem cenam paliv.... kdysik to opravdu byla uspora...diesl sakra levnejsi nez benzin....mensi spotreba....to dalo cloveku, ktery rocne najezdi hodne km vcelku velke financni plus.... dnes uz se to vcelku maze... moderni turbobenziny zacinaji papat mene a mene....a cena diesl a benzin je srovnatelna... u nas dokonce na jedne benzine maji drazsi naftu nez benzin :lol: blazni.....takze se ten cca 50tis rozdil v porizovaci cene vyplati, opravdu jen lidem kteri za rok nasvihaji hodne km.... tak to proste je.... nez jsem kupoval ja...tak jsem to pocital, protoze nejezdim jen astrou a pri rocnim najezdu cca 20tis km rocne s oplem.... se mi za nejakych 5-6let smaze rozdil v cene benzinoveho opla a naftoveho.... a pak v podstate setrim na pripadny servis... a ejhle... cena benzinu a nafty je uz skoro totozna... no a nakonec i ten naftak dost bere... nevim jak jsou na ty benziny...ale asi taky docela pozerou.
No a co se auta jako globalu tyce, tak jsem spokojen... je libive....nejezdi jich moc na cestach (uz jsem projel s ni dost Eu statu) a na dalnici za tu dobu potkal snad dve... a tady u nas v okoli karvine jezdi tak tri... octavek, golfu, ceedu jezdi vsude (hlavne u nas) nespocet....
Interier je podle me hodne libivy, dokonce uz si asi i sedla ta palubni deska, takze nerezonuje....vsechno funguje tak jak ma,vcelku....jedine me trosku tlaci stredovy sloupek do kolene pri delsi strece...ale to je spis o mych telesnych proporcich :D mista tak akorat...zadny rodinny kombik to ale neni.... ale 4 lide se na dovolenou v klidu nabali a misto tam jakz takz je... az se zvetsi rodina, budu stejne uvazovat o nejakem kombiku. Na prednich sedadlech je auto v podstate v kazde rychlosti pekne tiche... sedel jsem minule v zadu...ridil znamy, svihal 160 po dalnici....a vzadu to teda pekne hucelo....nelituju ani flex-ride podvozku... a moznost vybrat si sport a tour, vyuzivam to vcelku dost....
za 15tis. km jednou dolivan olej a chladici kapalina.... trosku me stve, ze servisni interval je 30tis km nebo rok...ja jsem v podstate v pulce a na palubnim pocitaci mi sviti zivotnost oleje pod 20%, takze na garancku budu muset asi driv...ale to je dano castejsimi starty kdy se jede jen pro malou do skolky.....
No a celkove zpracovani... neco se mi libi vice u skodovky...neco u VW... neco u kiy.... a neco samozrejme u Opla.....
No a perla na zaver.... jelikoz jsem jednu dobu koketoval i s nakupem Kia ceed...znamy ma najeto 40tis...auto rok...a uz mu preskocily rozvody....tak teda doufam, ze se opel ukaze aspon ve spolehlivosti.....
Ale po pravde...myslim, ze ty auta uz se nedelaji tak jako driv... protoze slysim tam ten ma problem s motorem...tam ten problem s karoserii....tam ten zase s interierem (u novych aut)...to jsem kdysik neslychaval...

no a zaverem....neni fakt nad to...vybrat si cca 3 auta... no a pak se rozhodovat mezi nemi...zuzit vyber...a vsechny auta si zajit osaht... projet se ....s ruznymi motory... klidne i nekolikrat....v dobrem autosalonu, budou vzdy ochotni...a podle toho si to spocitat a pak i treba tim srdcem vybrat a to auto koupit..... to uz nikdo za nikoho neudela.....

A vzpomel jsem si na jednu vec.... ikdyz tohle vsechno clovek udela.... tak se treba pak najde nejaka muska, ktera te ho stve....
U ME JE TO TEN SLOUPEK VE PREDU...proste omezuje vyhled z auta do strany a to dost fatalne !!!! a tohle jsem si treba u zkusebnich jizd vubec nevsimnul..... :x
toz tak to je 8-)

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Aký motor?

Příspěvek od franta » 31 led 2011, 09:24

gixo: Nechci Ti radit, ale být tebou upaluju do servisu a nechám vyměnit olej. Předpokládám, že Ti poteče už z motoru, a bude pěkně řízlý naftou. Tohle bych novýmu motoru neudělal, ani kdyby nebyl můj.
Měnil jsi už vzduchový filtr? Bude také pěkně zasviněný. Vliv na spotřebu i hlučnost.

Pokud Ti hučí něco, když sedíš vzadu, předpokládám, že jsi neměl úplně dovřená zadní okna, nebo máš hlučná(špatná) zadní ložiska.

To s tím odhlučněním, máš pravdu mají to luxusní, ale i zvenku ten motor není pomalu slyšet, to jsem neřekl já, ale kolega kterej když to potrvý slyšel nevěřil, že je to nafta.

S těmi sloupky máš pravdu.

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: Aký motor?

Příspěvek od gixo » 01 úno 2011, 15:46

>gixo: Nechci Ti radit, ale být tebou upaluju do servisu a nechám vyměnit olej. Předpokládám, že Ti poteče už z motoru, a bude pěkně řízlý naftou. Tohle bych novýmu motoru neudělal, ani kdyby nebyl můj.
Měnil jsi už vzduchový filtr? Bude také pěkně zasviněný. Vliv na spotřebu i hlučnost.<

covece co blaznis... ja vim, ze nove auto potrebuje ten servis trosku driv.... ale ve dvou oplech mi rekli, ze prvni garancka rok anebo 30tis i na opetovny dotaz z me strany... ta doba kdy jsi musel menit olej po prvnich 1000 km je pryc!!!.... samozrejme nemam v planu to nasvihat na 30 tis...a ano myslim ze trictvrte roku a necelych 15tis km, je uz na case pri novem motoru....a nemam s tim problem.... ale byl jsem nekolikrat ujisten, ze klidne muzu prijet az za tech 30tis nebo roce...takze to mam po prvni vymene i tak v planu....a taky je tam merak stavu oleje, ten tam asi neni pro srandu, takze se ridim servisnimi intervaly nebo jim...nehodlam jezdit co 10tis km na vymenu oleje...ja vim, ze by se to tuze libilo motoru, ale me uz zas tak ne.....
vzduchovy filtr... proc... myslim ze necelych 15tis. je tak akorat.... a od toho je snad taky ta prvni servisni prohlidka....
olej mi z motoru netece a nafta v nem taky nebude...nevim proc by mela...??!!!
a okno si jeste dovrit umim, loziska to nejsou ...ano mel jsem na mysli aerodynamicky hluk... ktery vytvari pri silnejsim vetru tvary auta....
ono to asi bude tim, jaky ma clovek sluch nebo hluch .... a v cem pred tim jezdil, nebo jeste jezdi....

toz tak ;)

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Aký motor?

Příspěvek od franta » 04 úno 2011, 09:43

gixo:

Nechci se Ti opravdu srát do života,

Ale hluk, by měl být vzadu menší, už z podstaty věci, já ho tedy menší mám.

Výměna oleje, to nechám na Tobě, ale jen trochu teorie, každý motor si sedá a hlavně během prvních pár tisíc km se vnitřní části sobě uzpůsobují, sedají si. Tím vznikájí třeba kovové piliny atd. které jsou v oleji, pokud olej vyměníš těchto nečistot se zbavíš a vnitřním prostorům motoru to prospěje.
Máš nafťáka s filtrem pevných částic tzn. že pokud třeba přerušíš regeneraci filtru přebytek nafty z procesu regenerace Ti hrkne do oleji. Může se Ti stát, že budeš mít olejovou náplň s hodně velkým podílem nafty a to asi nebude gut, že.

Vzduchový filtr-zkus se na něj podívat. Bude zasraný, jak jetel. Co myslíš, že se děje s motorem, když nemůže pořádně dýchat. Má větší spotřebu, jiný zvuk a zasírá se zbytečně sání atd.

Některé věci servisy buď zatajují nebo neříkají. Proč myslíš, že v servisce máš výměnu oleje mimo serv. interval.

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Aký motor?

Příspěvek od franta » 04 úno 2011, 09:45

Ještě dodatek, neblázním, jen se snažím pomoci.

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: Aký motor?

Příspěvek od gixo » 05 úno 2011, 19:26

v pohode ...ja to beru... ale jak rikam, myslim ze ta kilometraz neni zas tak desiva....takze na servis jdu ted....no me se nechce verit ze by byl filtr zasrany, nebot jeho servisni interval je 30tis km... ale na ten neni problem se vubec podivat....v motorce ho kontroluju pravidelne... takze vim, ze se az tak rychle nezasere, samozrejme zalezi hodne jake je ovzdusi at...takze je to subjetivni...a 30tis neberu jako pevny interval ale orientacni...
jo vzadu to huci kolem oken.... je ale mozne, ze to zpusobuje box na strese, na dovolenou jezdim s nim...
no chtel jsem se objednat na servis... a presvedcovali me opet, ze to muzu klidne dojezdit podle pocitace!!!! to vse s novym motorem vim...takze pujde na servis driv... ale po tom proste budu jezdit bud co rok...nebo podle pocitace, neobo podle kilometru.....
ty menis olej co 5tis km...nebo jak???

franta
Příspěvky: 59
Registrován: 24 čer 2010, 08:08

Re: Aký motor?

Příspěvek od franta » 07 úno 2011, 09:13

U nového benzínu jsem měnil vždy olej kolem 3000km a potom ještě v cca. 10000km. A potom podle nájezdu.

U tohodle jsem měnil podle barvy a smradu v 6000 km a teď co jsem koukal je barvička i konzistence ještě ok, takže až při garančce, Zhruba za 2 měsíce.

Jo a filtr už jsem pral 2X. Po cca. 6-8tkm.

Odpovědět