Jak funguji režimy klimatizace

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Arwy » 07 čer 2013, 12:51

Ak v rezime Auto vypnes klimu, tak rezim Auto funguje nadalej (automaticka regulacia ot. ventilatora a rozdelovania vzduchu. System sa snazi udrzat pozadovanu teplotu aj bez klim.).
Mam dojem ze zapnutie kompresora klim. sa da nastavit v menu auta.

Ja to používam takto:
1) zapnem režim Auto,
2) vypnem autom. kontrolu kvality vzduchu ( tuším sa musí 2x kliknúť na tlačítko - nastavím prúdenie vonkajšieho vzduchu)
3) vypnem klimu (ak je vonku dostatočne chladno)

V menu mám nastavené použitie posledného nastavenia klimatizácie, tak že toto nastavenie ostane zachované aj po vypnutí zapaľovania a opätovnom použití toho istého kľúča (aj toto sa mi zdá že sa dá nastaviť v menu auta, či nastavenia majú platiť pre všetky kľúče). Potom už len ovládam teplotu a manuálne zapínam alebo vypínam kompresor (keď je teplo, tak ho nechávam samozrejme stále zapnutý). Regulácia otáčok a distribúcia vzduchu prebieha samočinne pokiaľ sa ručne nenastavia otáčky ventilátora.
Veľa ľuďom vadí to silné prúdenie vzduchu pri zohriatom interiéry, ale systém sa snaží čo najrýchlejšie dosiahnuť nastavenú teplotu. Nie je nutné režim Auto vypínať, stačí požadovanú teplotu zvýšiť a postupne ju znižovať.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Reklama
 

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od pico » 07 čer 2013, 13:08

Ja som skusal ci sa zapne klima sama po stlaceni rezimu "auto" ale zistil som, ze nie, musim ju zapnut manualne. V nastaveniach som to nevidel.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Arwy » 07 čer 2013, 13:16

Mne sa na 100% zapína. Poobede sa mrknem na menu.
S tým režimom Auto je to taký paradox, že funguje aj keď kontrolka na tlačítku nesvieti. Neviem ako na obyčajnom displeji, ale farebnom to pekne ukáže, že otáčky ventilátora a rozdelenie prúdenia vzduchu majú stále status Auto, aj keď sa vypnutím klim. a autom reg. kvality vzduchu zruší podsvietenie tlačítka Auto.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od pico » 07 čer 2013, 14:20

A aj na displeji ss ti zobrazi A/C zapnuta ? Mne sa okrem kontrolky na tlacitku s vlockou zobrazuje na displeji zap/vyp. Skusim este prejst menu nastaveni, ci tam tu moznost nemam. Zapnutie klimy pri stojacom aute registrujem typickym zvukom zapnutia kompresora a to sa deje len, ak ju zapnem tlacitkom s vlockou.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Mene
Příspěvky: 17
Registrován: 04 čer 2013, 11:23

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Mene » 11 čer 2013, 10:31

Zdravím.U mňa to tiež akosi nefunguje, ak mám zaškrtnuté v menu (zapamätať posledné nastavenie) pri zapnutí auto sa nezapne automaticky hviezdička, nezávisle od vonkajšej teploty.Klimatizácia ostane zapnutá iba v prípade, že ju nevypnem pri vyp. motora.Manuál na str.155 píše pre max. komfort zapnúť auto aj hviezdičku.Rovnako str. 156 pre odhmlievanie predného okna platí to isté.
Astra J ST 121KW cosmo 2013, sivá metalíza

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Arwy » 11 čer 2013, 12:56

Pri akejkoľvek manipulácií s tlačítkami klim./kúrenia sa mi zobrazí na displeji nové okno ktoré ukazuje statusy funkcií. V pravom hornom rohu je ikona vločky ktorá je pri vypnutej klíme preškrtnutá.
Mne práve že vadí to, že ak mi polovička rozšteluje Auto režim, tak po jeho opätovnom zapnutí musím vypínať klímu a autom. reguláciu kvality vzduchu.
Ja mám 2010, vy obaja máte 2013, tak je možné, že Opel to medzičasom zmenil opačne.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

Mene
Příspěvky: 17
Registrován: 04 čer 2013, 11:23

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Mene » 11 čer 2013, 15:34

Ja by som zase ocenil aby to bolo ako máš ty.Na vectre b nepoužívam auto z toho dôvodu, že pri zapnutí ECO sa vypne vnútorný okruh.Na astre je to naopak tak som sa prehnane tešil, že konečne po zapnutí auto budem mať spustenú klim. a uzavretý okruh vzduchu, tak ako to používam ja.Škoda.Tým pádom ak nechcem použiť klim. ale iba režim auto po zapnutí musím zase tú kvalitu vzduchu vypínať aby ťahalo čerstvý vzduch.
Astra J ST 121KW cosmo 2013, sivá metalíza

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od pico » 11 čer 2013, 16:59

Ale aj bez zapnuteho rezimu "auto" reguluje automaticky teplotu, az na to, ze nezapne klimu. Na displeji mi pri zvyseni otacok ventilatora ukazuje "auto" a dnes, mi Astra prikurila. Vonku bolo 15 C, ja mam nastavenu teplotu na 22 C a citil som, ze dovnutra ide ohriaty vzduch. Som z toho jelen.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Mene
Příspěvky: 17
Registrován: 04 čer 2013, 11:23

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Mene » 11 čer 2013, 19:07

Veď samozrejme, mne tiež.Asi s tým nenarobíme nič.
Astra J ST 121KW cosmo 2013, sivá metalíza

Fellow
Příspěvky: 19
Registrován: 05 lis 2011, 13:44

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Fellow » 11 čer 2013, 21:29

Arwy píše: 1) zapnem režim Auto,
2) vypnem autom. kontrolu kvality vzduchu ( tuším sa musí 2x kliknúť na tlačítko - nastavím prúdenie vonkajšieho vzduchu)
3) vypnem klimu (ak je vonku dostatočne chladno)
Kterým tlačítkem se vypíná automatická kontrola kvality vyduchu jak píšeš v bodě 2 ? Při zmáčknutí tlačítka AUTO se mi zobrazí ikona vnitřní cirkulace vzduchu a rosí se mi po chvíli okna. Neví někdo kterým tlačítkem se to vypíná? Nebudu i v zimě jezdit ze zapnutou klimatizací, aby se mi vysušoval vlhký vzduch ve vozidle, jak mi radili v OPLU.

Odpovědět