System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Odpovědět
Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od mater » 07 srp 2016, 08:30

ako som tu uz par krat pisal, zastarale forum, dlhe vlakna ... tazko sa v tom hlada :-(

tuto som pisal o podobnom videu http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=9 ... t=80#p9420

Tu je video https://www.youtube.com/watch?v=tPQG5BFgWHI
Tiez to nieje opel a postup je trosku iny, najskor nafuka na ovela vacsi tlak a potom pocas ucenia spusta.



Ja tiez setrim na druhu sadu diskov, mam v plane kupovat tuto http://www.pneumatiky.sk/
Ked som isiel minule okolo tak som sa tam zastavil a chlapik mi povedal ze vedia naklonovat TPMS ventily a ze jeden stoji cca 53euro. Naklonovane ventily uz nemusis parovat s autom. Proste vymenis kolesa len musis dodrzat poziciu.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Reklama
 

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od OldStanda » 07 srp 2016, 12:58

Kde je problém vzít telefon do ruky a udělat instruktážní video, než tady jenom spekulovat?
Ty videa jsou (podle mě) dnes mimo, jedno popisuje auta od roku 2007 a druhé je z roku 2011.
Astra - 07/2015 - 103kW

Rado2
Příspěvky: 9
Registrován: 06 srp 2016, 22:20

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od Rado2 » 07 srp 2016, 13:44

Riešia niečo klonované ventily? Ak si chcem prehadzovať kolesá sám, tak ďalšiu sezónu potrebujem vymeniť predné so zadnými. Ak mám prezúvať kvôli zachovaniu pozície diskov, tak to musím ísť do servisu, kde môžu rovno preprogramovať ventily.
Preto som chcel zistiť, či niekto má overené nejaké ventily (na aliexprese sú od $20) s vypúšťacím "programovaním". Nerád by som na slepo zaplatil nejaké, čakal mesiac a kúpil možno zbytočne disky (ak budem musieť chodiť do servisu, tak potom sú mi disky nanič a môžem rovno prezúvať).

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od OldStanda » 07 srp 2016, 14:05

Viděl jsi na obou videích, jaké tam mají budíky? Vůbec nevěřím, že nějaké vypouštění vzduchu dnes umožní naprogramovaní senzorů (pokud mě nepřesvědčí video s nynějším systémem).
Nechápu, proč tu párovací krabičku nekoupíš, před chvílí jsem zahlídl cenu i 44$? V rámci doplňků k autu to není žádná darda. Potom nemusíš řešit, jestli přehodíš kola zepředu dozadu apod.
Taky jsem skřípal zubama kvůli těch 8tis. navíc, ale dobře jsem udělal, protože si v garáži přehodím kola kdy chci a za několik let se mi to vrátí. A jestli kvůli ceny nakonec budeš přehazovat gumy na jedněch discích, tak to je taky řešení. Netuším přesně, kolik dnes takové přezutí stojí, ale tipuju tak 600-700,- Kč (25€?) a to 2x ročně. Ta krabička je za rok zaplacena.
Astra - 07/2015 - 103kW

Rado2
Příspěvky: 9
Registrován: 06 srp 2016, 22:20

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od Rado2 » 07 srp 2016, 17:34

S tým vypúšťaním vzduchu to teoreticky môže fungovať aj dnes, pri poklese tlaku ten ventil ohlási pokles, veď na to tam je, ide len o to, či moderné riadiace jednotky to pri programovaní vyhodnotia tak, že si ten ventil spárujú. Technicky to neni problém, ide len o to, či si chránia biznis a zrušili to, alebo tam táto funkcia stále je. Neviem ako teraz, ale aj v Astre G sa dali napr. chybové kódy prečitať aj bez diagnostickej jednotky, takéto skryté funkcie pre prípad núdze sú bežné a nevedia možno o nich ani v servisáci.

Krabičku som veľmi nehľadal, jednu som videl za $100, inak od $400 vyššie, ale asi som zle hľadal. Nejde len o krabičku, ale aj ventily. Jasné nie je to až taká položka, ale predsa len prezutie pozerám na zľavových portáloch stále sú nejaké ponuky, momentálne vidím komplet prezutie €6,50 (pôvodnú cenu uvádzajú €15 a kto vie, či lepené závažia nebudú za príplatok), takže disky + ventily + krabička sa nevrátia nikdy. Skôr mi ide o to pohodlie že nemusím nikam ísť a prehodím si kolesá sám keď mám čas a vraj pneumatikám prezúvanie nerobí dobre (možno to je nezmysel).

Inak videl som že michelin má podľa predajcu nejaké "revolučné" celoročné pneu, neviem, či sú naozaj rovnocenné letným a zimným, moc sa mi to veriť nechce (nehľadal som recenzie), ale možno tie by boli dobré riešenie, ale škoda by bola tých nových od výrobcu :)

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od OldStanda » 07 srp 2016, 18:55

Pokud někdo bude vědět, jak na to bez krabičky, tak tím líp, ale uvěřím, až uvidím.
Vem si, že těch TPMS senzorů bude přibývat a ty zaparkuješ vedle jiného Opla, který bude mít defekt. Podíváš se náhodou do menu a tvoje jednotka si spáruje senzor z unikajícího kola na vedlejším autě? Přeháním, ale to párování beru jako základ, aby se to např. při vybití baterie v senzoru opravdu nespárovalo s jiným.
Jinak s přezutím si trochu z levného kraje, vzal jsem první ceník z Googlu.
A že to něco stojí, tak se nedá svítit, ale ty budeš jezdit do servisu za 6,50€ a budeš spokojený (ovšem to je cena za jedno kolo, takže 25€ není špatný odhad).
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od mater » 07 srp 2016, 19:33

1) co sa stane ked spustim to ucenie a neprebehne parovanie a vypnem, vytiahnem klucik?

2) parovanie sensozor nespustam len tak na parkovisku, preco by sa potom moje auto parovalo so susednym oplom na parkovisku?
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Rado2
Příspěvky: 9
Registrován: 06 srp 2016, 22:20

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od Rado2 » 07 srp 2016, 21:16

Nechcem sa hádať, ale možno je to tip, ako ušetriť aj v CZ :) Cez zľavové portály u nás vždy býva nejaké prezúvanie (ale doretaz som ho nemusel využívať, ale využíva to kolega). Teraz nie je sezóna, je tam len 1 ponuka. Nechcem tu robiť reklamu, tak ak to pôjde môžem poslať PM :) Píšu že komplet prezutie 6,5€ (závažie nad 100g doplatok 5€). Priamo na stránke toho servisu je bežná cena 24€. Ich poskytnutie služby nič nestojí, keď nemajú dosť zákazníkov, mechanik berie plat stále. Takto majú reklamu prakticky zadarmo.

Rado2
Příspěvky: 9
Registrován: 06 srp 2016, 22:20

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od Rado2 » 07 srp 2016, 21:22

Tak sa ospravedlňujem, nevšimol som si, že za 6,5€ je "základné" prezutie, a za 13,90 € je "kompletné". Netuším, aký je v tom rozdiel :)

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: System kontroly tlaku v pneu (TPMS) - druhy par diskov

Příspěvek od mater » 07 srp 2016, 21:30

Ono, mozno ani nejde tak o tie peniaze, ale pri prezuvani moze dojst k poskodeniu disku a aj pneumatiky.
Sezonne prezuvanie je narazova praca, pneuservisi vtedy najimaju brigadnikov, ktori mozu robit chyby.

Zbalit pneumatiky, zajst do servisu, doma odlozit pneumatiky, zaberie to 2 hodiny ako nic. Ked mas druhu sadu, tak si to prehodis v klude v sobotu a popritom spravis drobnu udrzbu brzd ;-)

V jesen som sa rozhodol ze nebudem kupovat druhu sadu. Ale po jarnom prezuvani som si povedal ze skusim nasetrit {tie ventily to predrazuju}.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Odpovědět