Roční prohlídka - Olej

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
bezdo
Příspěvky: 96
Registrován: 13 úno 2015, 09:11
Bydliště: Prievidza

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od bezdo » 21 pro 2015, 14:55

mater píše:
MilanS píše:Sviečky by sa mali meniť až pri 60.000 km, nie ?
LPG kazdych 30 000km
Spomenulo sa to tu, tak len napisen moju skusenost.
Mam len dorobene LPG na mojej 1,6( nie fabricku 1,4LPG) pri výmene mi dali 3bodove sviečky, s čím som nebol moc stotožnený, (podla mna a asi aj iných tam maju ist originály ako iba na benzin) a vydrzali iba 15000 skoro na km presne.
Cez víkend mi pri zrýchľovaní začalo sklbat s autom, prepol som na benzin, bolo to slabsie ale tiez citelne.
Dnes rano, uz nepomohlo ani to, rosvietil sa servis ESP a sem tam diagnostika.
Este z predchadzajuceho auta mam len na rýchlu kontrolu cinsku obd a apku tourque v mobile, nacital som chyby a bolo tam P0304. (CHYBA mozno sviecky,vstreky,rampa- vdaka bohu to najlacnejsie...)
Nastastie som mal v garáži sviecky NGK, ktore tam maju normalne byt(ako som pisal neveril som tým 3bodovým, sem tam som citil jemne trhnutie)
Za 10 min. vymenene, hned po nastartovani isiel motor hladučko,aj zvyšovanie otačok plynule na volnobeh,jazda parada...

Mozu vydrzat aj menej....
ASTRA J ST,Enjoy, 1.6, 85kW, A16XER 06/2012

Reklama
 

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od mater » 29 črc 2016, 14:41

Blizi sa cas prvej servisnej garancnej prihliadky, dostal som ponuku od Final-CD.
Pytal som sa ci si mozem dosniest vlastny olej. Odpoved: pocas zaruky nie.

Ponuka je prilozena, az na ten olej je to celkom ok.
Este ich skusam lamat lebo na jesen mali akciu ze olej a filter za 59euro aj spracou, tak nech to daju za tu cenu ;-)

ked pozriem doopla.cz tak tam stoji olej cca 20euro a tuto 87euro.
Přílohy
servis.png
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od blesk » 29 črc 2016, 14:50

To je tam, kde nevedia, ze na LPG sa meni filter kazdu prehliadku? Skus sa ich opytat, preco je ten olej tak drahy, ked sud kupuju za 300e.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od mater » 29 črc 2016, 17:47

odpoved zo servisu:
----------------------------
Dobrý deň.

V prípade, že kúpite cez internet olej označovaný ako originál Opel, servis Vám - ak ho vôbec umožní do vozidla v záruke dať - označí do servisnej knižky, že ste si priniesli vlastný a v prípade akýchkoľvek problémov s vozidlom, ktoré s olejom môžu súvisieť, Vám v budúcnosti neuznajú záručnú opravu. Servis nemôže držať záruku, nakoľko nikdy neviete, aký olej v danom balení v skutočnosti je.

V našom servise Vám do Vášho vozidla iný olej ako náš, dodávaný z GM, dať nemôžeme, kvôli interným predpisom.

Akcia "Výmena oleja za 59€" bohužiaľ už nie je aktívna, takže Vám takúto cenu nemôžem dať.

S pozdravom a prianím pekného dňa,
----------------------------

Pekna je veta "....nakoľko nikdy neviete, aký olej v danom balení v skutočnosti je."
To akoze oni su si 100% isty ze maju ten spravny olej v baleniach? :-)

V ponuke je tento http://bit.ly/2aPdp9b
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od OldStanda » 29 črc 2016, 19:10

To mi taky dnes řekli, že si příště olej donést můžu, ale bude to zapsáno do knížky, taky že mám prodlouženou záruku a na Ukrajině to pajcují o sto šest atd. Myslím si, že pokud by nastal problém, tak by to na tuty použili proti mě. Jinak mě olej stál 1.666,- Kč bez DPH.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 107
Registrován: 14 čer 2014, 08:44
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od vojta » 29 črc 2016, 19:19

jestli si chcete nechat srat na hlavu a davat 500 kc za litr oleje tak budiz, vase vec ale povinnost urcite ne, viz blokova vyjimka eu http://www.sisa.cz/cs/jak-funguje-blokova-vyjimka cituji:
Spotřebitelé mají také svobodnou volbu si vybrat autodíly, které budou použity pro opravu či servis jejich vozidla
zkuste se v servisu zeptat jestli vedi co to je blokova vyjimka...
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
OldStanda
Příspěvky: 427
Registrován: 04 srp 2015, 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od OldStanda » 29 črc 2016, 19:38

Takže si přinesu cokoliv, oni mi to tam musí dát, potom se to moje pokazí, zničí to i další a já budu furt v klidu? Po pěti letech to půjde, ale do té doby to je trochu naivní.
Astra - 07/2015 - 103kW

Uživatelský avatar
blesk
Příspěvky: 1548
Registrován: 05 dub 2015, 21:33
Bydliště: CR/SR

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od blesk » 31 črc 2016, 20:29

Nektere servisy akceptuji jine dily, ale pozaduji certifikat o shode ( vyrobku s originalnim vyrobkem). To u nas dodava prakticky jenom Kelly, Elit, .... velka trojka-petka. Ceny tam jsou ale stejne, nekdy i vyssi (napr svicky,..) jako original.
Astra J - ST - Cosmo, AFL, AGR, CDC - 1.4T NET 103kW 2/2011

MichaŁ
Příspěvky: 23
Registrován: 17 kvě 2016, 11:49

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od MichaŁ » 01 srp 2016, 09:27

V září mě taky čeká první servisní prohlídka. Zkoušel jsem obvolávat autorizáky v okolí asi 150 km a ceny se dosti různí - pochopitelně nejdražší je ten nejbližší, v Olomouci, kde mi technik bezostyšně řekl: "jo, to je ta první, tam se nic nedělá, jen se vymění 4l oleje - 4000".
Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k Drive

Uživatelský avatar
mater
Příspěvky: 540
Registrován: 25 srp 2015, 20:55

Re: Roční prohlídka - Olej

Příspěvek od mater » 01 srp 2016, 10:10

@odlsanta
@blesk

link na blokovu vynimku nefunguje, ale tuto je iny http://www.auto-club.sk/-blokova-vynimka
pre istotu to cast sem skopyrujem:
Môže nezávislý autoservis opravovať vozidlá v záruke a pritom použiť náhradné diely od iného dodávateľ, ako od priameho výrobcu vozidla?

Výrobca vozidla môže napadnúť platnosť záruky tým, že došlo k neodbornému zásahu do vozidla (neodborne prevedenou opravou, alebo údržbou). Nesmie, ale napádať platnosť záruky tým, že všetky opravy a údržby v záručnej dobe budú a môžu byť prevádzané len v autorizovaných servisoch, lebo tým by zásadne obmedzoval prirodzenú súťaž na trhu opráv automobilov § 4 ods. 4 zákona č. 136/2001 Z.z. o ochrane hospodárskej súťaže a o zmene a doplnení zákona Slovenskej národnej rady č. 347/1990 Zb. o organizácii ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky.
Riadne prevedená oprava, alebo údržba v neautorizovanom servise preto nemôže mať žiadny vplyv na platnosť záruk, ktorá je daná od výrobcu.
Výrobca vozidla môže vyžadovať použitie výhradne svojich originálnych náhradných dielov pre opravy, ktoré sú ešte v záruke (reklamácie), nie však pre opravy a údržby vozidla v priebehu záručnej doby, ktorá platí pre majiteľ vozidla. Pri takejto oprave, alebo údržbe je možné použiť aj iný, ako výrobcom doporučený náhradný diel, bez toho aby sa tým ohrozila platnosť záruky.
Aj nezávislý servis môže pre Vás vykonávať servisné prehliadky predpísané výrobcom, opravy a výmeny prevádzkou opotrebovaných dielov, opravy po havárii atď.
Poznámka: Bloková výnimka sa netýka záručných opráv, teda výmen a opráv dielov s výrobnou chybou.
Este cakam na odpoved z druheho servisu v Roznave. Ak to aj tam bude problem, tak skusim vyjednavat s blokovou vynimkov.
Nieze by som nemal 67 euro, ale zaplatit 87 namiesto 20 euro za olej sa mi zda mimo realitu.
Zafira-C Cosmo 1.4T 103kW LPG ( B14NET ) 8/2015
ex: Astra-G Caravan Classic 1.4 66kw ( Z14XEP ) 9/2005 LPG prerabka 9/2012

Odpovědět