ASTRA J - Turbo

Odpovědět
noodles222
Příspěvky: 5
Registrován: 27 srp 2012, 16:47

ASTRA J - Turbo

Příspěvek od noodles222 » 27 srp 2012, 16:49

Ahojte, mam Astru J, 140 HP, najazdenych cca 1 500 Km.. Kedže som predtým nemal auto s Turbom, nemam moc veľa skúsenosti ako to vlastne funguje resp. by malo fungovať.

Občas mám pocit, že ak stlačím pedál na podlahu, na zaradenej dvojke akoby to Turbo jednoducho nekoplo, auto síce zrýchli, zreve, prejde cez otáčky ale ten kopanec pri cca 2700 otáčkach tam necítim.. Vždy počkam, kým sa mi auto zohreje na prevádzkovú teplotu. Viem, že Turbo nastupuje pri týchto autach trocha neskôr, a že sú ťažšie atd..ale neviem, občas mám pocit že to ide, občas necítim nič.. Ked chcem pocítiť to nakopnutie, mam dať pedál až na podlahu alebo stačí ho zošliapnuť tak do polovice? alebo radšej pridávať pomaly do tých cca 2500 otáčiek a potom prudko na to šliapnuť?

PS: Niekedy mam pocit, že ak Turbo použijem tak dvakrat, trikrat, potom to ide už lepšie.. Potrebuje sa aj Turbo nejak špecialne zohriať? Ako môžem jednoducho zistiť, či je Turbo v poriadku?

Diks..

Reklama
 

Pafka_024
Příspěvky: 41
Registrován: 12 čer 2011, 17:51

Re: ASTRA J - Turbo

Příspěvek od Pafka_024 » 28 srp 2012, 12:28

Pokud se nemýlím, tak v motoru 1.4NET turbo nastupuje v 1850 ot/min. Motor je ale naladěn tak, aby turboefekt nebyl tak markantní. Já osobně zátah turba okolo 2tis. otáček docela cítím. Jinak turbo se určitě potřebuje dostat na provozní teplotu. Studený motor by se nikdy neměl moc namáhat a u turba to myslím platí dovjnásobně.
Astra J 1.4T | 103kW | Enjoy | Edice 20 let

Odpovědět