ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon motora

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
fonty9
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2014, 21:56

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od fonty9 » 22 bře 2015, 18:58

Ahojte,

Mam rovnaky problem ako adam84, zacalo mi auto vypisovat Servis ESP a svieti kontrolka - tiez blika kontrolka motora. Auto straca vykon a netaha. Zatial mi to urobilo dvakrat, vzdy rano prve startovanie asi po 4-5 min. jazdy. Ked vypnem motor a znova nastartujem tak uz je vsetko ok.

Zajtra s tym idem do servisu, ale podla toho ci pisal adam84 ocakavam problemy. Auto som tiez kupoval v Autotrende.
Adam84 prosim po vymene riadiacej jednotky je uz vsetko ok? Aby som vedel ako na nich.

Dik.

Reklama
 

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od pico » 24 bře 2015, 23:13

Fonty9 aky mas motor, rok vyroby a pri kolkych km sa to objavilo 1. krat ?
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od Arwy » 26 bře 2015, 16:43

Nebude Ti páliť niektorý valec, príčin môže byť viac, ale pravdepodobne bude off zapaľovací modul. Riešil som to asi mesiac dozadu na svojom aute.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

fonty9
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2014, 21:56

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od fonty9 » 07 dub 2015, 10:30

Prvykrat to urobilo pri 18000 km. Teraz to uz viac ako tisic km neurobilo. A mam 1,4T 103kW

adam84
Příspěvky: 26
Registrován: 15 říj 2014, 17:51

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od adam84 » 21 dub 2015, 20:21

fonty9 píše:Ahojte,

Mam rovnaky problem ako adam84, zacalo mi auto vypisovat Servis ESP a svieti kontrolka - tiez blika kontrolka motora. Auto straca vykon a netaha. Zatial mi to urobilo dvakrat, vzdy rano prve startovanie asi po 4-5 min. jazdy. Ked vypnem motor a znova nastartujem tak uz je vsetko ok.

Zajtra s tym idem do servisu, ale podla toho ci pisal adam84 ocakavam problemy. Auto som tiez kupoval v Autotrende.
Adam84 prosim po vymene riadiacej jednotky je uz vsetko ok? Aby som vedel ako na nich.

Dik.
Ahoj

Mrzí ma že máš podobný problém ako som mal aj ja.

Vymenili mi najskôr modul zapalovania (cievka), pričom problemy pretrvavali aj nadalej. Po vymene riadiacej jednotky sa problem neobjavil, najazdil som cca 10-tis km tak si zaklopem na drevo.

Kde si kupil auto v ktorej predajni?

U mna Autotrend sa ku tomu staval alibisticky, vymyzavali chyby ktoré boli zapisané v riadiacej jednotke a tvrdili že tomu nič nieje. Vždy som musel doviezť auto ked bola pritomna zavada ktoru zdokumentovali. Vždy museli potvrdiť do protokolu že zavada na vozidle v čase odozvzdania bola. Odporučam všetko zdokumentovať a spísať, spolu s potvrdeniami servisu.

Riešil som to až cez právnika ako aj stažnosťou u importéra.

Želám vela štastia
Opel Astra ST Cosmo, Farba: Silver Lake, Rok a mesiac výroby:2013/august, Motor: 1,4 Turbo 103kW

Uživatelský avatar
iAN_SVK
Příspěvky: 32
Registrován: 28 čer 2015, 19:47
Bydliště: Bratislava

Re: ESP Servis + Chybné spalovanie motora + Znížený výkon mo

Příspěvek od iAN_SVK » 28 čer 2015, 22:12

Ahojte,
ja som už o takom probléme čítal aj v iných zdrojoch. Odkazovali sa,že problém môže byť v škrtiacej klapke, tak skúste aj to pozrieť. ;)

Dokonca samému sa toto dva krát stalo, pri studenom štarte, mi vypísal palubák varovanie, "ESP Visit Service" či ako to bolo. Ale iba pri studenom štarte, keď motor stál niekoľko hodín, alebo dní a išiel na sytič. Po zhasnutí motora, na druhý štart už to bolo OK. :? Za celý čas čo mám auto sa to stalo asi 3x. V tom čase som tankoval na Tesco čerpačke v Bratislave palivo Premium. Tankoval som aj ďalej už sa problém nezopakoval :lol:
ASTRA J 1,4 T 103kW Cosmo / 2012

Odpovědět