čistenie motorového priestoru

Odpovědět
Uživatelský avatar
mclean
Příspěvky: 67
Registrován: 02 led 2015, 03:27
Bydliště: Trnava

čistenie motorového priestoru

Příspěvek od mclean » 02 led 2016, 02:35

zdravim,

neviem to tu nikde nájsť, tak sa skúsim opýtať:

Máte niekto skúsenosti s čistením motorového priestoru?

premýšlam začať to pucovať niečím takýmto http://www.auto-glym.sk/www-auto-glym-s ... Cleaner-1L, ale nie som si úplne istý v niektorých krokoch, či treba vytiahnuť baterku, alebo ju stačí odpojiť a celý blok s bateriou a konektorom zabaliť do igelitky, som si isty akurat tym že treba použiť nízkotlakovú hadicu..
MEGANE I 1,6i 05-07
ALTEA 1,6 MPI 07-13
IGNIS 1,3 VVT LPG 1/13-10/14
ASTRA J TS A14NET LPG 10/14

Reklama
 

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: čistenie motorového priestoru

Příspěvek od Xavier » 02 led 2016, 12:39

A aky to ma vyznam? Lebo ten motor sa tak nezaspini a to co tam je, to tam do mesiaca bude zase. Myslim si, ze taky pripravok je na motor, kde ti neco netesnilo a mas ho zasraty. Ale na nove auto?
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: čistenie motorového priestoru

Příspěvek od pico » 02 led 2016, 16:04

Xavi ma pravdu. Poutieraj co sa da iba vlhkou handrou a to plne staci. Pokial nemas motor od oleja, tak ziadnu chemiu a tlakovu vodu.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
meiki
Příspěvky: 154
Registrován: 28 bře 2013, 18:48
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: čistenie motorového priestoru

Příspěvek od meiki » 03 led 2016, 16:37

Za mě motor určitě čistit, patří do auta stejně jako podběhy. Prach i špína tam nemají být ;-) Při novém nebo čištěném motoru stačí nějaké APC. Universální čistič postačí. Já třeba ještě plastové díly ošetřím odpovídajícím přípravkem :mrgreen: Pokud je to něco zažraného na 10 let nemytém motoru, tak třeba Carlan, pozor ten dělá fleky na hliníkových dílech.

Zakrýt igelitem baterii, alternátor, pojistky a tak nějak obecně brutálně nevymývat věci kolem elektriky. U wapky taky pozor na nádržku brzdové a chladící kapaliny, ať si nenaděláš nějakou škodu.
Všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
Opel Astra J Hatchback, 1.4, 103 kW, LPG: astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=380
DetailingClub.cz

Roman
Příspěvky: 13
Registrován: 28 říj 2015, 23:18

Re: čistenie motorového priestoru

Příspěvek od Roman » 05 led 2016, 09:33

Taky jsem to řešil,když jsem ji koupil tak jsem hned motor nastříkal bezbarvým lakem na motor,prodávaj to v globusu,je to spray(žlutý) a název je plastová ochrana motoru.(kdyžtak můžu vyfotit).Na nenastříkaný motor raději 2 flašky.Udělá to krásný a lesklý povrch a veškerá špína se nezažere do motoru.Asi po třech letech jsem motor umyl,zakryl jsem baterku, pojistkovku,řídící jednotky a kde jsem viděl nějaké koncovky kabelů potravinářskou folií,postříkal ho klasickou arvou a spláchnul wapkou,samozřejmě s citem.Pak jsem ho stříknul opět lakem na motor,už stačí jedna flaška,a v poho.Když jsem byl v origo opli a nechal jsem si umýt motor tak to dělali normálně wapkou,samozřejmě s citem, a v žádnej problém.Já jsem to praktikoval takhle s předcházejcím autem 13 let,teď s nim jezdí otec a žádnej problém a astru mám už 5 let a dělal jsem to 2krát a v poho.Jo jen když se motor stříká tou plastovou ochranou,tak jsem přikryl vše kolem motoru hadrama - přední okno,blatníky,světla atd.

Odpovědět