Problém s nastartováním

Pafka_024
Příspěvky: 41
Registrován: 12 čer 2011, 17:51

Problém s nastartováním

Příspěvek od Pafka_024 » 18 črc 2014, 08:10

Tak mi moje Astra 1.4T 103kW (najeto 55tis km) začala startovat na 3 válce. Projevuje se to tak, že krátce po nastartování běží motor 1-2 vteřiny normálně a pak na 1-3 vteřiny se klepe, jako kdyby jel na tři válce. Potom se to uklidní a jede normálně. Stává se to nahodile tak jednou z pěti nastartování.
V servisu jsem vypláznul dvě kila za diagnostiku, ale pochopitelně nic nezjistili, vše je OK. Zapalovací lišta je prý také bez problémů.
Máte někdo podobnou zkušenost? Netušíte, kde může být problém?
Astra J 1.4T | 103kW | Enjoy | Edice 20 let

Reklama
 

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od pico » 18 črc 2014, 13:11

Aj mne to Astra J spravila. Skus inde tankovat. Robila mi to aj Astra G a akonahle som vymenil cerpacku, tak pokoj. G-cko mi hadzalo aj chybove hlasenia - problem so zapalovanim na 3. valci. Po vymene cerpacky 2 roky pokoj. Na Jcku som to zaznamenal jedek krat, po tom co som tankoval inde ako obycajne. Tak vyskusaj.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

mano82
Příspěvky: 44
Registrován: 17 pro 2013, 15:58

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od mano82 » 19 črc 2014, 15:18

Trochu zavádzajúci názov témy, lebo problém máš po naštartovaní.
Ja to tiež pozorujem, ale nejak to neriešim. Pridám plyn a zmizne to. Mám cestu do servisu, tak sa na to spýtam, či sa s tým stretli, ale obávam sa, že už dopredu poznám odpoveď. :D
pico, čo tankuješ? Ono to možno nemusí závisieť ani tak od značky, ale od konkrétnej pumpy. Moje poznatky: Shell-SK je junk; Slovnaft trochu lepší ako Shell; OMV som bol raz, ale keď som tam natankoval skoro 58 litrov do mojej 50 litrovej nádrže, tak nikdy viac. Rakúske sú lepšie (a ešte k tomu lacnejšie), ale nie vždy sa mi tam podarí ísť, takže úplne čistý benzín z jednej pumpy nikdy nedosiahnem.
ex1.4T

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od pico » 20 črc 2014, 17:13

Tankujem pokial sa da doplna na OMV Trnavska cesta BA, klasicku 95-ku. Syn tam takisto tankuje naftu do Mazdy 3. Predtym som na G-cku bol dlho verny Shell na Bajkalskej ale ked mi dva krat po starte isiel motor na 3 valce, pomohlo len zhasnut a zase nastartovat ( chybova hlaska zostala ), tak som dlho tankoval Agip a motor isiel evidentne tichsie. Ak by ma sklamala OMV pri mojom bydlisku, tak idem znova do Supertechu od Agipu. Po vymene cerpacky a znacky na Astre G sa mi tento ukaz nezopakoval. Na J-cku sa mi to stalo po natankovani v B.Bystrici na OMV. Stale sa snazim tankovat u tejto znacky, aj v Chorvatsku. Podla mna vela zalezi od kenkretnej CS.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

noodles222
Příspěvky: 5
Registrován: 27 srp 2012, 16:47

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od noodles222 » 20 črc 2014, 21:35

Nazdar,

Umna presne ten isty motor, to isteee.. 2 roky to reklamujem !!!

strasne, autom trasie, akoby sa dusilo, potom to chyti.. vymenili uz takmer vsetko - dokopy asi 8 vymenených dielov... ostava vraj uz len výmena motora. posledne menili riadiacu jednotku.

Ked je to uz mega strasne, rozsvieti kontrolku motora.. to sa stalo 3x - na diagnostike vtedy vyhodilo chybu 300 - porucha zapalovania

Ja uz som to dal pravnikom, mam na to 7 reklamacii, ziadam o nove auto.. vyzera to na tu istu zavadu... ALebo len ten servis tu v PP je neschopný, neviem..

Inak mne to začalo 3 mesiace od kupy auta

Mam to natočene 3x na videu, ak chceš, poslem link..

HROZA HROZA

Inak, v zimnýc obdobiach od novembra do marca sa to nikdy neprejavilo ani raz

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od pico » 21 črc 2014, 13:24

Noodles222 a robi ti to na roznych benzinoch ? Skusal si vyjazdit nadrz a natankovat inde ? Aj mne to robilo len v lete a po vymene cerpacky pokoj. Podla mna to reaguje na zlozenie jednotlivych benzinov. Napr. v HR po natankovani ich INA benzinu mi to horsie startovalo.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 383
Registrován: 01 srp 2012, 14:05

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od Phrz » 21 črc 2014, 15:54

dela to i 1.4T 88kw v letnich mesicich, napriklad kdyz se s autem 2 dny nejede, zatim jsem to taky neresil
Corsa D Sport 1.4T 88Kw http://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
Astra J Cosmo 1.6T SIDI 125Kw http://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Pafka_024
Příspěvky: 41
Registrován: 12 čer 2011, 17:51

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od Pafka_024 » 21 črc 2014, 17:23

Tak koukám, že nejsem s tímhle problémem sám, což mě na jednu stranu těší, nicméně to nic neřeší, protože evidentně nikdo neví, co s tím. Zkusil jsem změnit pumpu, dle rady výše, tak uvidím, jestli se to zlepší. Zatím po pár nastartování je to OK.
Udivuje mě, jako vždy, že v servise na mě koukají jak z jara, že jsem s tímhle problémem jediný, přitom tady s tím má problém snad každý druhý...
Astra J 1.4T | 103kW | Enjoy | Edice 20 let

noodles222
Příspěvky: 5
Registrován: 27 srp 2012, 16:47

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od noodles222 » 22 črc 2014, 14:21

Presne tak, aj namna hladeli že toto ešte nemali bla bla..

Skúšal som aj ine čerpačky, všetko.. ako vravim, 2 roky a 30 návštev minimalne servisu..

Najhoršie, že nestava sa to vždy a len 2x, ked už sa to nedalo zniesť a triaslo to riadne, rozsvietilo kontrolku motora (chybu na displayi vypisalo SERVICE ESP, ale to vraj vypíše vždy :) ) vtedy daignostika načítala chybovu spravu PORUCHA SPALOVANIA P300

menili 8 veci - už ani presne nepamatam čo všetko..

ALE, ked sa to stalo pred servisakmi, sami uznali, že niečo nie je v poriadku, že takto to nemôže ísť.

Nemyslim žeby to malo reagovať na čerpačky, auto ma natankovať či na OMV, či Slovnaft alebo neviem a ísť a štartovať rovnako.

Lutujem dodnes, že som to nevratil hned.. Kupoval som nové auto a 3 mesiace po kupe toto začalo robiť. Mam už na to 7 reklamacii, dnes idem odniesť do Oplu papiere od pravnika a vratiť auto..

Uvidime čo a ako... ale je to smutné

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Problém s nastartováním

Příspěvek od pico » 22 črc 2014, 15:54

Na kvalitu benzinu ti moderny motor bude reagovat. Zial u nas ta kvalita je ... Tankoval som este do Astry F v HR ich benzin na INA a auto startovalo raz tak dlho, ako obycajne. Vyjazdil som ho, natankoval doma a zase normal. Vela zalezi aj od kenkretnej CS. Prajem ti, aby si to vyriesil cim skorej.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Odpovědět