ASTRA J 1.4 100k

Uživatelský avatar
oops
Příspěvky: 12
Registrován: 02 říj 2010, 14:26

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od oops » 24 led 2011, 08:14

to Black sapphire :

to klepanie mam tiez ... a je ho dost pocut (napr.: ak stojim na cervenej a je
vypnute radio tak je to neprehliadnutelne) :cry:

Bol som sa na to pytat v 2-ch servisoch a :
v 1. - ze nic nepocuje >> musel byt hluchy ako patron, alebo to nechcel pocut.
v 2. - ze ano, nieco tam trocha klepoce ale ze co chcem...... s vysvetlenim, ze ludia by najradsej teraz chceli aby nic nebolo pocut .... >>> ale -> nech pockam do servisnej prehliadky a tam sa uvidi ci sa to zhorsilo .... tak cakam do jula :evil:


najnovsia spotreba : zimna prevazka - prvykrat 100% mesto >>> (stav tacho : 10200km)
pod 10l na 100km som sa nedostal :x - chapem ze je to urcite sposobene tym ze je zima a cestou do prace startujem rano v tejto kose a hned o cca 2km to vypnem. Samozrejme som jazdil aj na dlhsie trasy v meste - tak normalne >>>>> ale 10l sa mi zda moc :x :?: (a to vobec nedupem na plyn)

Reklama
 

Black sapphire
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2011, 20:31

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od Black sapphire » 24 led 2011, 20:41

Ano mám to stéjné přesně jak popisuješ, tento týden se chystám do servisu pak se ozvu jak jsem dopad.

dzajro
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2011, 21:21
Bydliště: Poprad Slovakia

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od dzajro » 26 led 2011, 23:50

Zatial mam nejakych 5500 km ale ziadny zvuk ako popisujes som si nevsimol. Ale skusim popocuvat. Este ma napadlo... ten zvuk Ti prehlusi aj ventilator na 5 stupni, alebo mas uplne vsetko vypnute? Pri studenom motore to pocut nie je?

Inak rozpraval som sa s jednym znamym z opelu ohladom toho vaseho problemu. Tieto motory nemaju na rozvodoch remen ale bezudrzbovu retaz, ktora je vo vseobecnosti hlucnejsia. Takze by to mohlo byt to.

Ak je retaz vytahana, prejavuje sa to priblizne tak, ako popisujete. Zvuk sa postupne zintenzivnuje. Pri tych najazdenych kilometroch, ktore mate, je to ale blbost. Aj ked sice spominal ze uz menili v Corze vytahanu retaz aj po 50.000 km. Ale aj do tohto poctu mate este veeeelmi daleko :D .

to Black sapphire :
spotrebu mas super. Predpokladam, ze byvas v rovinatom kraji :D

to oops: no a to je mozno ten problem, ze na to nedupes... najviac benzinu Ti to spotrebuje ked zrychlujes (ale to urcite vies). Zistil som, ze najnizsiu spotrebu v meste mam vtedy ked sa co najrychlejsie dostanem na pozadovanu rychlost a potom ju len steklenim plynu udrziavam. Tiez mu ale nenakladam za studena. Rychlost pred kryzovatkami a z kopca nevyradzujem. Naposledy som mal v meste podla palubaku 8l/100 km.
OPEL ASTRA J 1,4 (100k)

Black sapphire
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2011, 20:31

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od Black sapphire » 01 úno 2011, 19:42

Ano, klepání se projevuje až po zahřátí motoru.
Jinak jsem navštívil nejmenovaný servis v Ostravě u Síkorového mostu k určení zdroje klepání.
Hned na začátku jsem byl ujištěn že jsem jediný kdo si na takový problém stěžuje. :) Jenže již po několika minutách věděli že zdroj klepání je plastový díl viz. foto udajně je to spojeno něco s benzínem.
Je to prý plastové a po zahřátí to klepe :? Každopádně je prý vše OK :!: Jak jinak :x
Přílohy
DSCN4212.JPG

gixo
Příspěvky: 62
Registrován: 01 lis 2010, 15:52

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od gixo » 02 úno 2011, 09:27

jo,jo....jak to tak posloucham, u nich je vsechno naprosto v norme a v poradku :shock:

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 1784
Registrován: 26 čer 2010, 13:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od Astra - R@SAG » 03 úno 2011, 14:53

Black sapphire píše:Ano, klepání se projevuje až po zahřátí motoru.
Jinak jsem navštívil nejmenovaný servis v Ostravě u Síkorového mostu k určení zdroje klepání.
Hned na začátku jsem byl ujištěn že jsem jediný kdo si na takový problém stěžuje. :) Jenže již po několika minutách věděli že zdroj klepání je plastový díl viz. foto udajně je to spojeno něco s benzínem.
Je to prý plastové a po zahřátí to klepe :? Každopádně je prý vše OK :!: Jak jinak :x

Tak to jsi byl u Opel Novotného, zde jsem kupoval Astru G s motorem 1.4 16v Twinport a také mě zajímalo co to vlastně je. Přesně je to slyšet po zahřátí motoru a jak je ticho, např. na červené nebo v noci.

Zde je vysvětlení a myslím že to bude totéž i tohoto motoru :mrgreen: :mrgreen:

POZOR !!! POZOR !!!

Pokud u motoru 1.4 16V Twinport, po nastartování nebo během jízdy uslyšíte zvláštní zvuk v interiéru vozu z oblasti motoru. Zvuk připomíná cvrlikání až bzučení zavřeného hmyzu v nádobě. Není to závada, motor pracuje normálně. Při tomto zvuku z motoru se otevře ventil benzínových par z nádrže, které se odsávají z nádrže vozu. Na dotaz technika v autosalónu OPEL, kdy se přesně tento zvuk projevuje. Zda za chodu motoru na volnoběh, nebo při rychlejší jízdě, odpověď zněla, že sami přesně to netuší. už mi to děle přes 4 roky :mrgreen: :mrgreen:

http://astra-rasag.ic.cz/2812/Astra%20G ... 0data.html


Jinak motor mi ožil až tak po ujetí 10 - 11 000Km a to pak bylo o něčem jiném ;) ;) , tak vydržte.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J / Grandland X + PSA Motory

Uživatelský avatar
oops
Příspěvky: 12
Registrován: 02 říj 2010, 14:26

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od oops » 14 bře 2011, 07:50

Sakra som uz z toho klepania na prasky :cry:

Black sapphire : slo by to ak by som ti poslal napr na mail zvukovy zaznam toho klepania v interiery
auta a ty by si to porovnal so svojim ? (z mojho pohladu to je az prilis hlucne... tak neviem)

Vopred Dik.

Black sapphire
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2011, 20:31

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od Black sapphire » 16 bře 2011, 12:43

Můžeš poslat rád si to poslechnu.

blacksport@seznam.cz

pixo
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2010, 18:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od pixo » 09 dub 2011, 00:40

ja tankujem Super 95 Natural an OMV, a obcasne aj na Slovnaft (ale to uz asi nebudem, lebo naposledy mi hned po natankovani tam zacalo auto trochu cukat pri rozbiehani a na volnobehu!)

Je vhodne obcas natankovat iny typ paliva? Alebo je lepsie tankovat stale rovnake?

xjcx
Příspěvky: 33
Registrován: 03 pro 2010, 07:33

Re: ASTRA J 1.4 100k

Příspěvek od xjcx » 09 dub 2011, 20:57

U vsech Aster, co jsem mel (F,H,J), se mne osvedcil V-Power od Shelu - motor se zklidni, v ramci udrzby beru cas od casu plnou nadrz - udajne vypali karbonove usazeniny. Motor je vyrazne tissi, nekdy se mne zdalo, ze stoupla spotreba.

Odpovědět