Koupili byste si znovu Astru J?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od Xavier » 18 pro 2013, 07:46

mano82: dost veci si vystihol. na zaciatku som to tu i ja uviedol a bol dost kriticky. k tej naprave by som ale mal velke vyhrady. podla mna je jedna z najlepsich, aspon, co som podobne auta skusal. no skus sa zamerat na pneu. lebo si myslim, ze to bude skor tym. astre vobec nesedi rozmer 225 a 17 palcove disky na nase cesty. sice mi neodskakuje, no citit kazdu nerovnost, kolaje a auto je neistejsie. Ale ked ma obute 16ky, 205 je ako pribita na cestu. Hlavne v zime to auto nema chybu na zasnezenej ceste. Firemna octavka 4x4 sa vedla nej moze.
Ale k otazkam, ktore si dal. Vrzganie sedanky uz niekto popisal. Ak mas cosmo. koza/latka, tak sa zameraj na cast sedadla, kde je koza potiahnuta pod plastovu cast na boku sedacky. staci to tam premazat. ja som s tymto problem nemal, nakolko som musia vaha a priatelka tiez nie. takze nam to nevrzgalo vobec.

Co sa posilovaca tyka. Najdi si temu divna fixacia volantu. Myslim, ze to bude ono. S tym ti v servise nic nespravia. Prejde to same asi pri 25-30tis km. Ja si myslim, ze je to urcitou suciastkou, ktora sa v tom rozsahu prejavi a kym sa "nevybrusi" nezapadne sposobuje to zafixovanie volantu. Tiez ma to stvalo a 2x i reklamoval. No do 1. garancnej to preslo.
Co sa tyka osvetlenia dveri. Cosmo ma podsvietenie madiel, takze aspon urcite osvetlenie je. Ale bolo by fajn, ak by aj do nizsej vybavy dali aspon klasicke osvetlenie.

Myslim si, ze Astra ma dost drobnosti, co by sa dalo vychytat a posunut to auto daleko vyssie. Najviac negativne su pre mna parkovacie senzory, kde zaspali dobu a nove motory (hlavne diesel, ktore az teraz prichadzaju a zial cenovo su dost nadsadene) plus vaha auta. Ale odhliadnuc od tohto je Astra podla mna skvele auto v tej cenovej kategorii a hlavne dizajn mi lahodi na jednotku.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Reklama
 

Dusaník
Příspěvky: 19
Registrován: 30 led 2013, 07:42

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od Dusaník » 18 pro 2013, 08:04

Radek116 píše:Vážení užicvatelé Astry J,
koupili by jste si tento model znovu po Vašich zkušenostech.
Já mám najeto cca 35.000 km a znova bych do toho nešel.
Je to moje první zkušenost s Oplem a doufám že poslední :(
ja asi tiez nie. mam 20cdti automat a ma kopec nedostatkov. napriklad buchanie nadrze ked natankujem sekanie automatu ked mrzne radio ma niekedy tiez svoju hlavu a kedze mam skoro 2 metre a velku labu "46" strasne mi vadi ze ked mam zimne topaky stale sa mi zasekavaju o tunel a brzdu. co ma vsak najviac stve je to ze to zere jak tank pisana spotreba priemer 6 dialkova 4.8 a ja mam po roku priemer 7,5 a ani ked som jazdil len dialnicu tempomat "100km" nedokatal som stiahnut priemeku pod 5,8 na 530d automat som pri takej jazde urbil 4,7 udaje preratane podla tankovania a km nie pocitac. neviem vsak ci za tu cenu je nieco lepsie

Uživatelský avatar
softOPC
Příspěvky: 571
Registrován: 05 úno 2013, 21:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od softOPC » 18 pro 2013, 19:21

Xavier píše:podla mna je jedna z najlepsich, aspon, co som podobne auta skusal
Ano, mezi typem vlečených náprav není špatná, patří k tomu nejlepšímu, ale mano82 měl předtím stejnou Alfu, kterou doposud vlastním také. A musím říct, že Alfa je v zatáčkách daleko jistější a čitelnější, než Astra. Sice taky trochu zadek odskakuje a při prudkém brždění v zatáčce má přetáčivý sklon, ale Astra se chová tak nějak zvláštně, že i po 8tkm pořád neznám přesný limit a nejsem si úplně jistý, hlavně na mokru. Nehledě na skutečnost, že mě už jednou trochu "kousla" v zatáčce. ;)
ex.Astra OPC 2013 280k 12,2/100 downpipe, HJS cat, M-Tech Byla moc fajn
Fiat Scudo II Multijet 2015 130k 7,2/100
2016 Ford Mustang V8 5.0 14/100 ale ten styl
2017 Ford Kuga 1.5 turbo benzin 7,3/100
www.rcfunrace.cz www.prcars.cz

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od Xavier » 19 pro 2013, 07:29

Toto neviem posúdiť a porovnať. V alfe 147 som ešte ani nesedel, nieto šoféroval. Kolega ma 156 ale tá za mokra a snehu je katastrofa podľa mňa. A aký rozmer pneu máš na alfe? Ja ten pocit neistej nápravy mám len na letných väčších kolesách a hlavne na našich kvalitných okreskách plnych kolaji a nerovnosti. Nejdem obhajovať astru, lebo nie je to samozrejme najlepšie auto. No ja voči podvozku nemám žiadne výhrady. Hlavne teraz v zime, keď je na menších kolesách. Tie sedia ako uliate na naše cesty.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Uživatelský avatar
markpp
Příspěvky: 141
Registrován: 06 úno 2011, 14:17
Bydliště: Poprad

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od markpp » 19 pro 2013, 08:16

prečo NIE:
- spotreba na úrovni auta o 2 čísla väčšieho
- vzhľadom k veľkosti auta málo miesta na zadných sedadlách
- vzhľadom k veľkosti auta vo veľkosti kufra zaostáva - pravidelný hranatý design za cenu objemu (reálne odskúšané v teste na PET fľašiach do Golfu Variant, Octavie C.)
- sprevodovanie 1-2 ky - ťažkopádne rozbiehanie
- vŕzganie vodičovho sedadla
- nepochopiteľne zaostalá grafika PP + nezobrazovanie park. asistenta - mám PZ senzory za 600€
- navigácia CD 500 nespoľahlivá (musím okrem toho trasu naplánovať aj v mobile v Sygicu), bez možnosti zadania prejazdných bodov...
- problematicky funkčné ostrekovače čelného skla

čo je OK:
- pohodlie na predných sedadlách (Cosmo, vyhrievaný volant, sedadlá)
- komfort jazdy na dlhých trasách
- AFL
- design (aj keď by som už nevybral tmavosivú farbu)
- automatická klíma (až na chýbajúcu možnosť mono módu)
[b]EX Astra Sportstourer 1.4 103kW [/b]
[size=75]GreyTechnical Cosmo + AFL CD500Navi BThandsfree vyhriev.sedadlá+volant zadné el.okná zadná lakť.opierka FlexOrganizer Alarm park.asist.P+Z zatm.okná dojazd.rezerva 5/2011[/size]
[img]http://images.spritmonitor.de/456530_5.png[/img]

Dusaník
Příspěvky: 19
Registrován: 30 led 2013, 07:42

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od Dusaník » 19 pro 2013, 08:29

markpp píše:prečo NIE:
- spotreba na úrovni auta o 2 čísla väčšieho
- vzhľadom k veľkosti auta málo miesta na zadných sedadlách
- vzhľadom k veľkosti auta vo veľkosti kufra zaostáva - pravidelný hranatý design za cenu objemu (reálne odskúšané v teste na PET fľašiach do Golfu Variant, Octavie C.)
- sprevodovanie 1-2 ky - ťažkopádne rozbiehanie
- vŕzganie vodičovho sedadla
- nepochopiteľne zaostalá grafika PP + nezobrazovanie park. asistenta - mám PZ senzory za 600€
- navigácia CD 500 nespoľahlivá (musím okrem toho trasu naplánovať aj v mobile v Sygicu), bez možnosti zadania prejazdných bodov...
- problematicky funkčné ostrekovače čelného skla

čo je OK:
- pohodlie na predných sedadlách (Cosmo, vyhrievaný volant, sedadlá)
- komfort jazdy na dlhých trasách
- AFL
- design (aj keď by som už nevybral tmavosivú farbu)
- automatická klíma (až na chýbajúcu možnosť mono módu)
do preco nie by som dal aj buchajucu nadrz a automaticku prevodovku

Uživatelský avatar
softOPC
Příspěvky: 571
Registrován: 05 úno 2013, 21:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od softOPC » 19 pro 2013, 19:44

To Xavier: na Alfě mám 205.55R16
ex.Astra OPC 2013 280k 12,2/100 downpipe, HJS cat, M-Tech Byla moc fajn
Fiat Scudo II Multijet 2015 130k 7,2/100
2016 Ford Mustang V8 5.0 14/100 ale ten styl
2017 Ford Kuga 1.5 turbo benzin 7,3/100
www.rcfunrace.cz www.prcars.cz

Uživatelský avatar
jozkos
Příspěvky: 93
Registrován: 09 čer 2013, 14:15

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od jozkos » 21 pro 2013, 12:44

ja po polroku a 14000km, stale spokojnosť, ale mam ho v dieseli 82kw,a v pohode nic co pisete sa mi neprejavilo a to mam 225 R17 kola, a pekne ide, jazdim v BA auto je pekne odhlucnene

vadi mi akurat zblnkotanie v nadrzi, a caste cistenie DPF v zime...
inak OK , vykon dostacujuci 280 nmje v pohode, spotreba zima cez 6 mierne, to že senzory neukazuje vzadu a je to viac menej take primitivne mi nevadi ved predtym som senzory ani nemal a je to skor veckomfortu, funkcnosti staci to pipanie...

ja by som do astry znovu určite šiel, akurat by som si dal este nejake veci robit to znovu a to : navigaciu, xenony, bluetooth na telefon a aspon predne ergonomicke sedačky
chcel spm aj automat ale toby som musel dat2 liter a + automat uz by to bolo strasne drahe ale co citam že pisete mozem byt tusim rad ze som si ho nedal :)

Uživatelský avatar
jozkos
Příspěvky: 93
Registrován: 09 čer 2013, 14:15

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od jozkos » 21 pro 2013, 12:46

vlastne je tu vec ktora mi poriadne prekaza, a to zohrievanie motora v zime..
teraz jak je vonku priemerne 0, motor po 10km stale mozno 70 stupnov.....dost nevychytane

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Koupili by jste si znovu Astru J?

Příspěvek od pico » 21 pro 2013, 13:36

Ja by som si Astru J kupil znovu urcite. Za 14.000 E auto v takej vybave, kvalite a dizajne nekupim urcite. Jazdil som na vela autach, tak mozem objektivne porovnat. Ziadne auto nie je dokonale ale pri J-cku riesim minimum kompromisov. Astra J je uz moja tretia Astra ( predtym F caravan X16XEL, G hatchback Z14XEP ) vsetky vyrobene v Gliwiciach a absolutna pohoda. U mna jednoznacne Astra FOREVER. Syn ma Feliciu a jeho sen je Astra J OPC.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Odpovědět