Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 13
Registrován: 28 říj 2015, 23:18

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Roman » 24 lis 2015, 16:08

Jo dík a dej pak vědět.

Reklama
 

Goore
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2015, 17:59

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Goore » 25 lis 2015, 20:47

Tak jsem do toho ze zvedavosti sel take. Na Zafire nastesti nemam kontrolu vadne zarovky u denniho sviceni, tak jsem u Cinana objednal toto - http://www.aliexpress.com/item/2X-T20-L ... 14923.html
Po montazi do auta to sice sviti, ale porad stejne - nefunguje ztlumeni pri zapnuti potkavacich svetel. Musim tedy zrejme prenastavit ty piny (dratky) dole. Zkusim to podle toho videa, co jsem sem daval odkaz... Nebo se to dela jinak?

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Xavier » 26 lis 2015, 07:51

Zober si baterku 12v a premeraj si tie drotiky. su dva tipy zapojenia lediek a na to niektory vyrobca aj upozornuje. a ked zistis, ako je ledka, uz si lahko upravis podla patice. Patica v aute je minus jedna strana, druha strana denne plus, nocne plus. Lenze niektore ledky maju jednu stranu minus a denne a druhu minus a nocne. treba preto zmerat a prehodit drotiky, to je vsetko.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Xavier » 26 lis 2015, 07:52

Goore, budem uprimny. Tieto ledky vidis tak z 5m. osobne by som na tom z mesta nohy nevytiahol, lebo ta v slnecnom pocasi oprotiiduci vidiet nebude. A uz nebodaj za hranice do rakuska ani nahodou, lebo aj rodny list by tiza to zobrali.
Ked uz menit, tak poriadne alebo nic. No som zvedavy na tie posledne, co mi maju prist. Vraj svietivost 1900lm. Samozrejme cinskych :D
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Goore
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2015, 17:59

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Goore » 26 lis 2015, 10:24

Xavier píše:Zober si baterku 12v a premeraj si tie drotiky. su dva tipy zapojenia lediek a na to niektory vyrobca aj upozornuje. a ked zistis, ako je ledka, uz si lahko upravis podla patice. Patica v aute je minus jedna strana, druha strana denne plus, nocne plus. Lenze niektore ledky maju jednu stranu minus a denne a druhu minus a nocne. treba preto zmerat a prehodit drotiky, to je vsetko.
Jo, vsiml jsem si, ze jedna strana v patici je vzajemne propojena (to bude tedy "-") a druha budou ty dva plusy... Takze nezalezi u klasicke zarovky, jak ji do patice zasunu? Nemelo by, pokud ji otocim, tak to bude take spravne, ze?
Proud v patici pro denní plus a nocni plus je odlisny nebo stejny? Nebo se to resi odporem v LEDce?
Jenze u te LED extra velky rozdil ve svitivosti pokud to prilozim k 12V baterii není. Zda se mi, ze v urcitem zapojeni to sviti mene, ale ze by to bylo 4x méně (pomer 21W ku 5W), to bych nerekl...
Naposledy upravil(a) Goore dne 26 lis 2015, 10:33, celkem upraveno 1 x.

Goore
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2015, 17:59

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Goore » 26 lis 2015, 10:31

Xavier píše:Goore, budem uprimny. Tieto ledky vidis tak z 5m. osobne by som na tom z mesta nohy nevytiahol, lebo ta v slnecnom pocasi oprotiiduci vidiet nebude. A uz nebodaj za hranice do rakuska ani nahodou, lebo aj rodny list by tiza to zobrali.
Ked uz menit, tak poriadne alebo nic. No som zvedavy na tie posledne, co mi maju prist. Vraj svietivost 1900lm. Samozrejme cinskych :D
Verim ti, chtěl jsem to proste zkusit a za 7€ mi to neprislo moc drahe. Nicmene jsem vychazel z predpokladu: 1xSMD 5050 cip ma svitivost 18 lm. Moje LED dioda ma celkem 19 LED cipu, takze mi vychazi svitivost 342 lm, coz by mělo odpovídat 30W klasicke zarovce, takze s cinskou rezervou ve svitivosti mi to prislo jako adekvatni k 21W u klas. zarovky. I na pohled (pravda z cca 5m) mi to prislo srovnatelne, pokud jsem na jedne strane vozu nechal puvodni a na druhé byla LEDka.

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Xavier » 26 lis 2015, 12:02

mno, mne adekvatne k tym 450lm co je denne pride tak min 1000lm led cinskych. a samozrejme biele svetlo sa strati v slnku skor, takze treba ovela viacej. zial je to stale neoriginal a ked si vsimnes, preto to vzdy v inzeratoch fotia za sere, ci aj jednotlivci na fore. lestia sim tym asi tak ego, ze ake je to super. no, ked si vsimnes moje foto posledneho pokusu z 10-15m tak vidiet to bolo. no tiez nebolo slnecno a nehovorim o tom, ked ides v beznej premavke a svieti slnko, tak oprotiiduci vidi akurat tak prd, nie to ze svietia.
aspon, ze uz k cko ma od najnizsej vybavy led....
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Goore
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2015, 17:59

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Goore » 26 lis 2015, 12:32

OK, jasne, vim, ze uz jsi toho vyzkousel pomerne dost... Otazka je, jak ti to bude pri takoveto svitivosti topit a dalsi otazka je, jak je to s "homologaci" takoveto prestavby - asi by se ta svitivost mela ridit nejakou normou, aby to prave neoslnovalo nebo bylo vubec videt... ale to uz je jine tema
Nevis jak je to s tema proudy, jak jsem psal o cca 3 prispevky vyse nebo jak je presne rizene prepinani z 21W na 5W?

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Xavier » 26 lis 2015, 13:59

Na rovinu. homologizacia tam nie je, takze za kazdym porusujes zakon. A co sa tyka svietivosti. Prave ta silnejsia svieti podobne ako original, teda slabsie, ale blizi sa najviacej k tomu. Preto denne svietenie, ked je, je najlepsie cim silnejsie. Lebo ta ledka nikdy nebude silnejsia ak ju zalozis do svetlometu ako original led denne od opla. Tym padom to nie je aspon tak na oko vidiet, ze je tam nieco ineho. teda z laickeho pohladu. Zase ked mas slabsie, je to zbytocne, lebo ta nevidia riadne, to si vsimne i policajt, co nepozna ople, ze ako to maju a na druhu stranku, je to take dedinske riesenie za 5kacek, ze aha chlapi ja mam LED. to radsej mat halogeny, ako z lady chciet ferari.
Samozrejme pri tlmenom to musi stlmit, aby si neosvetloval. Tie co som mal, boli v noci uplne v pohode a halogeny boli o trocha silnejsie, takze nikoho som neosvetloval. Najazdim vela km a tak ako ja nemam rad kadejake smejdy, co mi svietia oproti, tak ani ja nechcem osvetlovat inych. Ale zatial tie tlmene boli vzdy ok. Hrejivost je druha vec. Teraz mam trocha obavy, lebo som objednal velmi dlhe 6,3cm a na jednom kusku sa asi bude dotykat vnutornej paraboly. Tak uvidim. Mam skusobny svetlomet doma a na nom si to najprv vyskusam, ze ako to bude sediet atd. Ale ak mas ziarovku do dlzky 5cm obavy netreba mat. je tam dostatocny priestor okolo, ktory ti teplo odvedie. Predsa ta halogenka tiez kuri :)
https://www.vxoc.org.uk/forum/Thread-HO ... a-J-5-door
Ak si pozries tento odkaz a pojdes dole zistis zapojenie. Oznacenie 1,2,3,4 je nasledovne
Len s tym, ze poopravim autorov popis patice.
1 a 4 su spojene a ked vycvaknes konektor maju jeden spolocny pliesok. tento je minus pol pre denne aj tlmene
2 je tlmene +
3 je denne +

Pravdepodobne tvoja ledka ma 1 alebo 4 vymenenu s 2 alebo 3kou. Preto ti svieti len denne alebo tlmene. Preto ju musis napojit na 12v baterku a vyskusat ktory pol je ktory. mne to spravil kolega doma, kedze ma vraj nejaku mega neprenosnu 12v :D
a na zaklade toho som poohybal tie drotiky na ledke. jeden som vsak musel dostat dokonca krizom, tak bol ako had ohnuty, no fungovalo to. Zial uz po tolkych pokusoch som okrem tej ziarovky (TEJ PRAVEJ) rozluskol vacsinu nastrah.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Dorobenie LED do standardnych svetlometov

Příspěvek od Xavier » 26 lis 2015, 14:03

A pevne verim, ze tato uz sadne a mozem zacat riesit samootvaranie kufra :)
Opel je proste pre ludi s caom a chutou hrat sa.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

Odpovědět