Jak funguji režimy klimatizace

Od klimatizace až po xenony
Tom75
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2012, 15:04

Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Tom75 » 14 zář 2012, 15:14

Zdravím! Mám možná "trapný" dotaz jak přesně fungují režimy klimy v Astře J. Mám v ní duální, digitální klimu a možnost režimu AUTO a "vločka" (chlazení). Z manuálu není možno dovodit, zda při režimu "auto" systém klimatizuje, nebo ne. Jestli ano, pak nechápu rozdíly mezi režimem auto a chlazením, resp. režim chlazení i auto, můžou být zapnuty i dohromady. Když jsem tento dotaz vznesl přímo v autosalónu, kde jsem Astru kupoval, dostalo se mi odpovědi takové, že mi bylo zcela jasné, že ani prodejce v podstatě neví, jak přesně to funguje. Můžete prosím někdo opravdu přesně vysvětlit, jak jednotlivé režimy skutečně pracují??? Díky :)

Reklama
 

Uživatelský avatar
markpp
Příspěvky: 141
Registrován: 06 úno 2011, 14:17
Bydliště: Poprad

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od markpp » 14 zář 2012, 22:40

Ja to chápem a používám nasledovne:
- ak chcem klimatizovať zapnem vločku
- ak chcem automatickú klímu stlačím AUTO, regulujem už len 2 teploty - ostatné kam a koľko to fúka riadi nejaký procesor
- ak nie som spokojný s tým kam a ako silno to fúka, stlačím tlačidlo intenzity 1-6 stupeň resp smeru fúkania 1až3, vtedy AUTO zhasne lebo procesor nevie zaručiť či mojím nastavením vychladí/ohreje priestor na zadanú teplotu
[b]EX Astra Sportstourer 1.4 103kW [/b]
[size=75]GreyTechnical Cosmo + AFL CD500Navi BThandsfree vyhriev.sedadlá+volant zadné el.okná zadná lakť.opierka FlexOrganizer Alarm park.asist.P+Z zatm.okná dojazd.rezerva 5/2011[/size]
[img]http://images.spritmonitor.de/456530_5.png[/img]

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Arwy » 15 zář 2012, 09:19

Ja to používam takto:
Režim Auto automaticky udržiava nastavenú teplotu. Po jeho zapnutí sa zapne aj klimatizácia a aj kontrola kvality vzduchu. Tieto dve funkcie je však možné vypnúť - zhasne aj kontrolka na tlačítku Auto, ale automatická regulácia teploty funguje. Ak je vonku dostatočne chladno a sucho, tak klimu mám vypnutú, ak je tak teplo že režim auto nevie uregulovať teplotu v interiéry, alebo je prúdenie vzduchu už veľmi hlasné, alebo sa rosí čelné sklo z dôvodu vysokej vonkajšej vlhkosti, zapnem aj klímu. Kontrolu kvality vzduchu nepoužívam vôbec, uprednosťujem nasávanie vzduchu z vonku.
Za dažďa k režimu Auto zapínam aj odrosenie čelného skla (automaticky sa zapne klima, ale kontrolka na tlačítku nesvieti).
Akonáhle zvolíš reguláciu otáčok ventilátora kúrenia/vetrania ručne, režim Auto sa deaktivuje.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

gianni
Příspěvky: 10
Registrován: 14 led 2013, 07:31

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od gianni » 06 čer 2013, 15:29

asi som to celkom dobre nepochopil, tak sa spytam priamo.
Je mozne ze klimatizacia ide aj ked som priamo nezapol tu snehovu vlocku? uvediem priklad.
Dam iba fukanie od noh smerom nahor, tlacidlo uplne hore a v strede na dvojzonovej klime. na klime mam navolene napr 18 °C, vonku je asi 25 a v aute je prijemne chladno. ale klima mi nesvieti ako ked ju zapnem priamo. som z toho jelen. pokial sa zapina sama len na zaklade nastavenej teploty tak to vysvetluje zvysenu spotrebu. da sa navolit rezim fukania bez toho aby klima isla?

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 351
Registrován: 22 zář 2011, 19:39

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Arwy » 06 čer 2013, 15:57

Pri zapnutí odrosenia čelného skla sa určite zapína aj klíma a kontrolka na tlačítku nesvieti. V ostatných režimoch ak ju sám nezapneš, tak by sa sama zapnúť nemala. Veď to skús - nastav si nejakú nízku teplotu bez klimatizácie a potom s klimatizáciou a budeš počuť ten rozdiel v prúdení vzduchu. Bez klim. to bude fučať ako besné ..... .
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, origo diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od pico » 06 čer 2013, 16:10

Podla mna, pokial nezapnes klimu ( tlacidlo s vlockou ) a zapnes rezim auto, tak tento rezim pracuje len so vzduchom zvonka. Cize, ak je vonku 30 a navolis 20, tak klima sa nezapne ale len ventilator sa na max. otackach snazi znizit teplotu v interieri. Pokial chces, aby sa do automatickeho rezimu zapojila klima, musis ju manualne aktivovat. Inak klima je velmi vykonna a radsej si teplotu ovladam tak,ze zapnem klimu a sam si regulujem otacky ventilatora. Pri rezime auto a zapnutej klime sa snazi elektronika co najskor vychladit interier a ja som na druhy den kychal po tej forsazi. Vadi mi aj to, ze mi na lavu ruku priamo fuka ladovy vzduch a to aj ked uzatvorim lavy prieduch. Preto radsej pomalsie.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Xavier » 06 čer 2013, 23:06

pico, v tomto nemas pravdu..ak zapnes auto a je teplota nizsia ako vonkajsia, ide i klima..mne sa rozsvieti i vlocka spolu s auto ak stlacim...ak vypnem vlocky, vypne sa i auto. a citit i na vzduchu, ze ide klima.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od pico » 07 čer 2013, 00:51

Xavi cele som to nepochopil. Pises, ak je vonkajsia teplota nizsia, ide aj klima, hadam ak je vyssia, nie? Dalej pises, ze ak vypnes vlocku, vypne sa aj auto ale citis, ze klima ide. Tak tomu nerozumiem. Pri tom, co som napisal, vychadzam zo skusenosti ako funguje autom. klima v sluzobnom Leone. Tam to funguje, ako som popisal. Nebolo zatial vela horucich dni, takze to otestujem na Astre este raz. Ale ked sa manualne zapina klima, tak na displeji sa ti napise, ze sa klima zapina, okrem kontrolky na vlocke. No nic cez vikend idem na chatu a ma sa konecne oteplit, tak pri vonkajsej teplote napr. 25 C, nastavim teplotu na 20 a zapnem auto. Som presvedceny, ze sa klima nezapne ( v interieri pritom bude viacej ako vonku ). No som zvedavy. Z Leona to viem na 100%, ze to tak funguje, lebo kolega sa mi stazoval, ze nastavil si teplotu na minimum, stlacil auto, ventilator hucal a do vnutra isiel horuci vzduch. Isiel som nasledne s nim a pokial som nestlacil A/C, tak sme sa potili.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Xavier
Příspěvky: 2303
Registrován: 18 čer 2012, 16:00

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od Xavier » 07 čer 2013, 07:37

Zle som to napisal. Ked je vonkajsia vyssia, ide i klima. So zapnutim auto rezimu sa mi zapne i vlocka-klima. Ak vypnem, vypne sa i klima. To som myslel separe myslienku. Proste ak vypnem klimu-vlocku, vypne sa mi i auto rezim. Ak je zapnuty auto rezim a teplota vonku vyssia, klima ide a citit to na vzduchu. Chladny suchy vzduch s klimy.
Škoda Scala 1,6 tdi style, 2019
ex: Astra J ST 1,7cdti DTS cosmo 2014
ex: Astra J 1,7cdti DTJ cosmo 2012
ex: Astra G 1,6 16v LPG
ex: S105L

pico
Příspěvky: 622
Registrován: 17 pro 2012, 16:44
Bydliště: Bratislava - Ruzinov

Re: Jak funguji režimy klimatizace

Příspěvek od pico » 07 čer 2013, 10:17

Tak potom to je super. Musim odskusat. Xavi, takze sedim v aute. Vonku ukazuje 22 C. Nastavim svoju stranu na 17, druha je na 21. Zapnem auto a vlocka sa nerozsvieti a ani nejde klima.
Astra J, 1,4 T, 103 kW, Enjoy+, Silver lake, 02/2013

Odpovědět